۳ راه برای حفظ دوستان در بزرگسالی


من یک دکترای ۳۸ ساله هستم. دانش آموز با همسری شگفت انگیز، یک پسر تازه متولد شده سالم و یک خانه زیبا. من زندگی ام را دوست دارم. بسیاری از فعالیت‌های بزرگسالان لذت‌بخش یا حداقل قابل انجام هستند، اما اگر صادق باشم، پیدا کردن و حفظ دوستان خوب در اواخر دهه ۳۰ زندگی‌ام یک چالش بوده است. من می خواهم با شما در میان بگذارم که چرا تلاش برای پیدا کردن و حفظ دوستان در بزرگسالی مهم است و سه چیز که به من کمک کرد دوستانم را نزدیک نگه دارم.

هزینه نداشتن دوستان

تنهایی هزینه زیادی دارد. در واقع، هزینه آن فقط در ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ تقریباً ۷ میلیارد دلار بوده است. در مطالعه ای بر روی بیش از ۵۳۰۰ نفر، ۶۵ سال و بالاتر، ۱۴ درصد گزارش کردند که منزوی شده اند. به طور متوسط، Medicare سالانه ۱۶۰۸ دلار اضافی برای این افراد خرج می کند، که اگر به افراد مسن تعمیم داده شود، ۶.۷ میلیارد دلار هزینه اضافی خواهد بود.۱

این به اندازه کافی برای بریتانیا هزینه دارد که آنها وزیر تنهایی را منصوب کردند و بودجه دولتی را برای برنامه هایی که جامعه را افزایش می دهند اختصاص دادند. با چند نفر در مورد موضوع مهم شخصی صحبت می کنید؟ در سال ۱۹۸۵ میانگین پاسخ به این سوال ۳ بود و در سال ۲۰۰۴ به دو نفر کاهش یافت. در همان مطالعه، ۲۵ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که هیچ فردی برای صحبت با آنها وجود ندارد. ۲

چرا این مهم است؟ زیرا تنهایی واقعاً برای سلامتی مضر است. انسان نیاز بیولوژیکی و تکاملی به تعلق دارد. یک مطالعه نشان داد که ارتباط اجتماعی به اندازه ترک سیگار کشیدن ۱۵ نخ سیگار در روز برای سلامت جسمی شما مفید است و از ورزش و غلبه بر چاقی برای زنده ماندن مهمتر است.۳ این مطالعه به طور خاص به ارتباط اجتماعی شرکت کنندگان و همچنین رفتارهای سلامتی آنها پرداخت و سپس به بررسی اینکه چه کسی مرده و چه کسی زنده مانده است. به عنوان دکترای من، ارتباط اجتماعی بیشتر ممکن است زندگی شما را نجات دهد. مشاور در سخنرانی خود در TEDx بیان کرد. مطالعه دیگری توسط جغرافیای ملی نشان داد که شادترین و طولانی ترین افراد روی زمین به طور متوسط ​​۶ ساعت در روز صرف معاشرت می کنند. ۴

خوب، پس متوجه شدید. شما نیاز به اتصال بیشتری نسبت به تلفن خود و والیبال قابل اعتماد خود به نام ویلسون دارید. اما چطوری درست میکنی و نگه دارید دوستان به عنوان یک بزرگسال؟ در اینجا سه ​​پیشنهاد وجود دارد که ممکن است کمک کند.

۱. یک آیین تعهد ایجاد کنید

آیا فیلم‌هایی را دیده‌اید که در آن دوستان صرفاً برادر خونی می‌شوند یا زمانی که مردم در دستانشان تف می‌کنند و روی آن می‌لرزند؟ من نمی گویم که تف خود را مانند کودکی با یکی از دوستان خود مخلوط کنید، اما چرا یک دست دادن مخفیانه نداشته باشید؟ برای شروع دوستی خود یک یادداشت دست نویس مبادله کنید، یا حتی گواهینامه ای بسازید که تاریخ و ساعت دوستی خود را ذکر کرده و آن را به دیوار خود آویزان کنید. پس از تعیین تاریخ برای دوستی خود، هر سال با انجام کاری خاص، دوستی خود را جشن بگیرید. شاید مراسمی ایجاد کنید که مرتباً سؤالات معناداری از یکدیگر بپرسید.

یک مطالعه نشان داد که افرادی که مجموعه‌ای از سوالات را می‌پرسیدند که آسیب‌پذیری عاطفی بیشتری را تشویق می‌کردند، در پایان مکالمه احساس نزدیکی بیشتری داشتند. ۵ و حتی یک سری از افراد پس از پرسیدن این سوالات از یکدیگر ازدواج کردند. ۶

۲. دسترسی به مراحل و سنین

منبع: اندی پروکتور

من و کلینت، دوستم که در دوران کودکی رشد کرده است

منبع: اندی پروکتور

من تازه اولین پسرم را به دنیا آوردم و هرگز در عمرم اینقدر کم خواب نبودم! این یک مرحله جدید است. اما من با دوستانی ازدواج کرده ام که فرزندی ندارند، در مراحل و نسل های دیگر. برخی از بهترین دوستان من از مراحل و نسل های مختلف هستند. من همچنین فعالانه درخواست کرده‌ام که با ورود به این مرحله جدید، به وقت خود ادامه دهیم. داشتن دوستان در مراحل و سنین مختلف مزایایی دارد. بر اساس نظرسنجی AARP، دوستی بین نسلی مزایای خاصی دارد:

بزرگ‌سالانی که دوست بزرگ‌تری دارند احساس می‌کنند دوستشان بیشتر از افراد مشابه از نظر سنی به آنها کمک می‌کند دیدگاه دیگری ببینند (۶۱ درصد)، الهام‌بخش آن‌ها (۴۴ درصد) و ارائه یک الگو (۴۰ درصد) از جمله مزایای دیگر. . ۷

رسیدن به مراحل و سنین و ابراز علاقه به دوستی شما ممکن است شجاعت لازم را داشته باشد. اگر برخی از دوستی ها محو شوند، اشکالی ندارد، اما نگذارید بهترین ها صرفاً به دلیل تغییر صحنه از بین بروند.

۳. یک دوست قدیمی را به یک دوست جدید تبدیل کنید

  اندی پروکتور

من و دوستم بتانی بیستمین دوستی خود را جشن می گیریم (با یک طرفدار)

منبع: اندی پروکتور

به بهترین دوست قدیمی خود فکر کنید که زمانی داشته اید. حالا به بهترین خاطره ای که با هم دارید فکر کنید. من به بتانی اندرسون فکر می کنم. ما ۲۰ سال پیش قبل از شروع سال اول تحصیلی خود در دانشگاه ویرجینیای جنوبی، در جزیره طرفداران والمارت ملاقات کردیم. ما زمان زیادی را با هم گذراندیم و با دیگر دوستان دانشجوی سال اول خود در پیست دویدن و دعواهای گلی تصادفی بسیار سرگرم کننده بودیم.

بعد از اینکه دانشگاه را ترک کردیم، برای چند سال ارتباطمان را از دست دادیم. ده سال بعد، ما همدیگر را دیدیم و به یک پارک ملی در همان حوالی سفر کردیم، و انگار هیچ زمانی نگذشته بود. زمان، آسیب پذیری و یک تمایل متقابل مداوم برای با هم بودن برای رشد دوستی ما نیاز داشت. جف هال، روانشناس اجتماعی در دانشگاه کانزاس، در مورد زمان لازم برای تبدیل شدن به بهترین دوستان تحقیق کرده است. او دریافت که ممکن است حدود ۲۰۰ ساعت طول بکشد تا تبدیل به بهترین دوست شود.۸ فکر می کنم اگر با یک دوست قدیمی شروع کنید ممکن است زمان کمتری از این طول بکشد.

فقط یک چیز را به خاطر بسپارید اگر تصمیم دارید یک دوستی قدیمی را دوباره شروع کنید:

بگذارید دوست قدیمی شما جدید باشد.

حقیقت این است که شما مدام در حال تغییر و تحول هستید و دوست قدیمی شما نیز همینطور. یک دوست قدیمی می تواند به یک دوست جدید تبدیل شود زیرا واقعیت این است که او یک فرد جدید است و شما هم همینطور. بگذارید همدیگر جدید باشند و شاید بتوانید دوستی خود را دوباره تقویت کنید.

نتیجه گیری: ۳ راه برای دوستان بیشتر

آیا احساس می کنید که کمتر از آنچه می خواهید ارتباط اجتماعی دارید؟ سعی کنید با دوستانی که دارید یک مراسم ارتباط برقرار کنید، به نسل‌ها برسید تا دوستی با سن یا مرحله متفاوت پیدا کنید، یا به دوست قدیمی‌ای فکر کنید که دوست دارید دوباره با او ارتباط برقرار کنید.