4 قانون که هنگام تمرین های قدرتی باید رعایت شوند

اگر می خواهید بدنی عضلانی داشته باشید، باید هر چه سریع تر تصمیم بگیرید که تمرین های بدنسازی قدرتی را شروع کنید. تمرین های قدرتی موثر ترین راه برای ساخت عضله در بدن و داشتن اندامی متناسب هستند.

اما برای اینکه به نتیجه مطلوب برسید، باید دقیقا بدانید که چه می کنید. با انجام اشتباه تمرین های بدنسازی، وقت و انرژی زیادی از شما هدر می رود که باید جلوی آنها را بگیرید.

 

1. اهداف خود را تعیین کنید

چنانچه اهداف واقع بینانه ای را برای خودتان تنظیم کنید، تمرین های بهتر و موثرتری خواهید داشت. مطمئن شوید که اهدافتان کاملا واقع بینانه هستند زیرا چنین اهدافی می توانند به شما انگیزه ای برای دنبال کردن تمرین ها بدهند. اگر اهدافی غیر واقع گرایانه داشته باشید، در نهایت از اینکه به آنها نرسیده اید احساس ناامیدی می کنید. این موضوع می تواند اثری بسیار مخرب در تصمیم گیری شما مبنی بر ادامه فعالیت های ورزشی روزانه داشته باشد.

 

2. تمرین های قدرتی را هر روز انجام ندهید

این ایده ممکن است برایتان عجیب به نظر برسد اما باید به ماهیچه هایتان فرصت دهید تا خود را بازسازی کنند. این بدان معنی نیست که نمی توانید هر روز ورزش کنید، بلکه باید طوری برنامه ریزی کنید که در روزهای پشت سرهم روی گروه های عضلانی متفاوتی کار کنید.

همچنین باید یک روز در هفته را به طور مطلق به استراحت اختصاص دهید.

تمرین های قدرتی

 

3. با مربی تمرین کنید

اگر اولین بار است که تمرین های بدنسازی انجام می دهید، حتما باید یک مربی با تجربه در کنارتان باشد. نقش مربی بسیار بیشتر از این است که تنها به شما بگوید یک حرکت را چند ست انجام دهید. آنها روش ورزش کردن شما را زیر نظر می گیرند و تغییرهای لازم را بر این اساس به شما یادآوری می کنند. می توانید هر اندازه که دل تان می خواهد حرکت ها را به طور صحیح تکرار کنید اما تا زمانی که آنها را به طور صحیح انجام ندهید، نتیجه مطلوبی کسب نمی کنید. یک مربی حرکت های شما را مشاهده کرده و اشکال های احتمالی را برطرف می کند.

 

4. از مواد غذایی با کیفیت استفاده کنید

یکی از مهم ترین جنبه های ورزش های قدرتی که هرگز نباید از آن غافل ماند، استفاده از مواد مغذی مناسب است.

بسیاری از افراد از رژیم های غذایی ای پیروی می کنند که به آنها گرسنگی را تحمیل می کنند، در حالی که آنچه واقعا به آن نیاز دارند کم غذا خوردن است. بدن برای ساختن ماهیچه ها به پروتئین ها و کربوهیدرات ها نیاز دارد. پس باید این مواد مغذی به قدر کافی به بدن برسند، سپس با خیالی آسوده می توان به انتظار موفقیت در تمرین ها نشست.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید