۵ دلیل برای داشتن MOT سلامت قبل از زمستان


حفظ سلامتی بدن و سیستم ایمنی بدن تا حد امکان با همه‌گیری کنونی مهم‌تر از همیشه است، اگرچه در خانه سخت‌تر است. اکنون بهترین زمان برای انجام یک MOT سلامتی قبل از زمستان است، صرف نظر از وضعیت فعلی سلامتی شما.

چکاپ منظم سلامت در تمام فصول سال ضروری است، اما زمستان با چالش های زیادی همراه است. به دلیل کاهش ناگهانی دمای محیط اطراف، بدن ما به سختی با تغییرات کنار می آید. تغییرات آب و هوایی مانند نور کم خورشید و رطوبت کمتر باعث ایجاد مشکلات زیادی برای افراد مبتلا به بیماری می شود. برای اینکه خود را برای زمستان آماده کنید، باید برای معاینات سلامت پیشگیرانه بروید.

از بررسی فشار خون گرفته تا آزمایش خون، در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا شما به یک MOT سلامت قبل از زمستان نیاز دارید تا خودتان را به بهترین شکل برای سال آینده پیش ببرید.

کمبود ویتامین D ممکن است در زمستان رخ دهد

ویتامین D عامل کلیدی برای MOT سلامت زمستان است. هنگامی که نوبت به غربالگری های بهداشتی معمول می شود، اغلب نادیده گرفته می شود. بسیاری از افراد حتی در روزهای روشن تر دچار کمبود ویتامین D هستند. بسیاری از متخصصان مکمل های ویتامین D را به ویژه در ماه های زمستان توصیه می کنند. برای عملکرد سالم بدن، از جمله حمایت از استخوان‌ها و ماهیچه‌ها برای حمایت از سیستم‌های قلبی عروقی، تنفسی و خودایمنی حیاتی است.

در طول ماه‌های زمستان، به دلیل قرار گرفتن در معرض محدود نور خورشید، سطح ویتامین D حتی بیشتر کاهش می‌یابد (نور خورشید پیش‌ساز طبیعی ویتامین D است). توصیه می شود یک MOT سلامتی قبل از زمستان انجام دهید، از جمله معاینه ویتامین D برای تعیین سطح ویتامین D در خون.

غده تیروئید نیاز به آزمایش دارد

در فصل زمستان، غدد تیروئید باید بیشتر کار کنند تا بدن را گرم و خوب نگه دارند. هوای سرد ممکن است این احتمال را افزایش دهد که شما از کم کاری تیروئید خفیف رنج ببرید، حتی اگر تیروئید شما سالم باشد. کم کاری تیروئید خفیف که به عنوان کم کاری تیروئید تحت بالینی نیز شناخته می شود، عملکرد تیروئید را مختل می کند و غده تیروئید نمی تواند هورمون تیروئید کافی برای رفع نیازهای بدن تولید کند. مشکلات تیروئید چالش برانگیز هستند و درمان آنها دشوار است، بنابراین آزمایش تیروئید قبل از زمستان به عنوان پیشگیری توصیه می شود تا ببینید در چه وضعیتی هستید.

سیستم ایمنی بدن در هوای سرد در خطر است

ایمنی در زمستان در خطر است. در زمستان ها ترجیح می دهیم دنج و سرپوشیده بمانیم. آب و هوای مه آلود و نور کمتر خورشید به رشد باکتری ها کمک می کند و انتقال سریع و آسان بیماری ها را تسهیل می کند. بنابراین، معاینات بهداشتی در زمستان به عنوان یک گام پیشگیرانه حیاتی است.

شرایط پزشکی که نیاز به نظارت مداوم دارند

معاینات منظم به شما کمک می کند تا بر اساس نتایج آزمایش از شروع برخی بیماری ها آگاه شوید. تشخیص زودهنگام برای انجام درمان لازم برای کاهش گسترش یا شروع یک مشکل خاص بسیار مهم است. مشکلات زیر در زمستان برای جلوگیری از عوارض نیاز به نظارت دقیق دارند.

مشکلات قلبی می تواند در زمستان افزایش یابد

سالمندانی که از مشکلات قلبی رنج می برند باید معاینات سلامت قبل از زمستان را در نظر بگیرند. یکی از رایج ترین حقایق سلامت در زمستان این است که مشکلات قلبی در هوای سرد تشدید می شود. هوای سرد رگ های خونی را منقبض می کند و میزان جریان خون به قلب را کاهش می دهد. نتایج غربالگری سلامت با تعیین دژنراسیون یا بهبود وضعیت قلب شما به بررسی درمان/دارو شما کمک می کند.

چک آپ آسم

آسم با مشکلات تنفسی مرتبط است. دمای پایین، هوای سرد و خشک یک محرک رایج آسم است و می‌تواند باعث تشدید عود و حملات آسم در زمستان شود. افرادی که در تنفس مشکل دارند باید برای معاینه سلامت پیشگیرانه مراجعه کنند. تشخیص زودهنگام می تواند به شما کمک کند تا اقدامات لازم و به موقع را برای جلوگیری از درد شدید و پیشرفت بیماری انجام دهید.

معاینه آرتریت

در زمستان ها بدن سفت می شود و در بیماران مبتلا به آرتروز باعث درد مفاصل می شود. آرتریت رایج شناخته شده، آرتروز است. در زمستان، دردهای مداوم آرتریت باعث ناراحتی و افسردگی می شود. اگر به آرتریت مبتلا هستید یا به آن شک دارید، برای تشخیص آرتریت به معاینات پیشگیرانه قبل از زمستان بروید.

چکاپ آنفولانزا و درمان آنفولانزا

آنفولانزا یک عفونت ویروسی در بدن است. گسترش می یابد و در زمستان مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد می کند. آنفولانزا می تواند باعث آبریزش بینی، گلودرد و سایر مشکلات شود. این بیماری می تواند یک فرد را به فرد دیگر منتقل کرده و مبتلا کند. در این مورد، تنها راه برای محافظت از خود دوری از افراد آلوده و تزریق آنفولانزا است.

زمستان ها نزدیک است. فصل اغلب با سرفه، سرماخوردگی و سایر مشکلات سلامتی مرتبط است و مراقبت های بهداشتی در زمستان را ضروری می کند. به طور کلی، مراقبت های بهداشتی در زمستان بدون معاینات بهداشتی ضروری که برای جلوگیری از بیماری های جدی بسیار مهم هستند، کامل نمی شود.