۵ فواید شگفت انگیز شاه بلوط آبی (به علاوه نحوه استفاده از آن)


بیماری قلبی عامل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان است (۸).

خطر بیماری قلبی توسط عوامل خطری مانند فشار خون بالا، کلسترول خون بالا (کلسترول LDL)، سکته مغزی و تری گلیسیرید خون بالا افزایش می یابد.۹).

جالب اینجاست که در گذشته از شاه بلوط آبی برای درمان عوامل خطر مانند فشار خون بالا استفاده می شد. این احتمالاً به این دلیل است که آنها منبع عالی پتاسیم هستند.

بسیاری از مطالعات رژیم های غذایی غنی از پتاسیم را با کاهش خطر سکته مغزی و فشار خون بالا، دو عامل خطر برای بیماری قلبی، مرتبط دانسته اند.

تجزیه و تحلیل ۳۳ مطالعه نشان داد که وقتی افراد مبتلا به فشار خون بالا پتاسیم بیشتری مصرف می‌کنند، فشار خون سیستولیک (مقدار بالایی) و فشار خون دیاستولیک (مقدار پایین) به ترتیب ۳.۴۹ میلی‌متر جیوه و ۱.۹۶ میلی‌متر جیوه کاهش می‌یابد.۱۰).

همان تجزیه و تحلیل همچنین نشان داد افرادی که بیشترین پتاسیم را مصرف می کنند، ۲۴ درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به سکته مغزی هستند.

تجزیه و تحلیل دیگری از ۱۱ مطالعه شامل ۲۴۷۵۱۰ نفر نشان داد که افرادی که بیشترین پتاسیم را مصرف می کردند، ۲۱ درصد کمتر در معرض خطر سکته مغزی و به طور کلی کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی بودند.۱۱).

خلاصه

شاه بلوط آبی منبع عالی پتاسیم است. رژیم های غذایی سرشار از پتاسیم با کاهش عوامل خطر بیماری های قلبی مانند فشار خون بالا و سکته مغزی مرتبط هستند.Source link