چای گل سرخ یک دمنوش گیاهی است که از شبه میوه های گیاه رز تهیه می شود.

طعمی لطیف و گلی دارد که کمی شیرین با مزه ترش مشخص است.

باسن گل رز درست زیر گلبرگ های رز یافت می شود، کوچک، گرد و معمولاً قرمز یا نارنجی است.

چند صد گونه از گیاهان گل رز وجود دارد، اگرچه تحقیقات روی رز هیپ بر روی میوه های شبه گل رز متمرکز شده است. رزا کانینا گیاه (۱).

گل رز با فواید متعددی از جمله بهبود ایمنی، سلامت قلب، کاهش وزن و پیری پوست مرتبط است.

در اینجا ۸ فایده نوشیدن چای گل رز برای سلامتی آورده شده است.

در پینترست به اشتراک بگذارید

۱. سرشار از آنتی اکسیدان

آنتی اکسیدان ها موادی هستند که از آسیب سلولی ناشی از مولکول هایی به نام رادیکال های آزاد محافظت یا کاهش می دهند.

مصرف غذاها و نوشیدنی های غنی از آنتی اکسیدان ممکن است در برابر بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی، سرطان و دیابت نوع ۲ محافظت کند.۲).

در یک مطالعه بر روی محتوای آنتی اکسیدانی شش عصاره میوه، گل رز دارای بالاترین ظرفیت آنتی اکسیدانی است (۳).

به طور خاص، مشخص شده است که حاوی سطوح بالایی از پلی فنول ها، کاروتنوئیدها و ویتامین های C و E است که همگی دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی هستند.۱، ۴).

مقدار این آنتی اکسیدان ها در گل رز بسته به گونه گیاهی، زمان برداشت و ارتفاعی که گیاه در آن رشد کرده است می تواند بسیار متفاوت باشد.۴، ۵).

جالب توجه است که گیاهان از ارتفاعات بالاتر سطح آنتی اکسیدان بیشتری دارند.۴).

علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که گل رز خشک شده ممکن است آنتی اکسیدان کمتری نسبت به انواع تازه داشته باشد (۶).

از آنجایی که چای گل رز را می توان با هر یک از آنها درست کرد، ممکن است با استفاده از گل رز تازه به جای دمنوش خشک شده یا چای کیسه ای، آنتی اکسیدان بیشتری دریافت کنید.

خلاصه گل رز سرشار از آنتی اکسیدان است که می تواند به محافظت در برابر آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد کمک کند. در حالی که مقدار دقیق آن بسته به گیاه متفاوت است، نشان داده شده است که گل رز تازه حاوی آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به گل رز خشک شده است.

۲. ممکن است از یک سیستم ایمنی سالم حمایت کند

یکی از چشمگیرترین فواید گل رز غلظت بالای ویتامین C آن است.

در حالی که مقدار دقیق آن بسته به گیاه متفاوت است، نشان داده شده است که گل رز دارای بالاترین میزان ویتامین C در بین تمام میوه ها و سبزیجات است.۱، ۴).

ویتامین C نقش های اساسی بسیاری در سیستم ایمنی شما ایفا می کند، از جمله:۷، ۸، ۹، ۱۰):

  • تحریک تولید گلبول های سفید خون به نام لنفوسیت ها که از بدن شما در برابر عفونت محافظت می کنند
  • افزایش عملکرد لنفوسیت ها
  • کمک به حفظ سد محافظ پوست شما در برابر عوامل بیماری زا خارجی

علاوه بر ویتامین C، گل رز حاوی سطوح بالایی از پلی فنول ها و ویتامین های A و E است که همگی به تقویت و محافظت از سیستم ایمنی شما کمک می کنند.۱۱، ۱۲، ۱۳، ۱۴).

اگرچه برخی از تحقیقات حیوانی نشان می دهد که مکمل با عصاره غلیظ گل رز می تواند عملکرد ایمنی را تقویت کند، تحقیقات انسانی وجود ندارد.۱۰).

خلاصه در مقایسه با سایر میوه ها و سبزیجات، گل رز یکی از بالاترین سطوح ویتامین C را ارائه می دهد. این ویتامین همراه با سایر ترکیبات موجود در چای گل رز، به تقویت و محافظت از سیستم ایمنی بدن شما کمک می کند.

۳. ممکن است در برابر بیماری قلبی محافظت کند

به دلیل غلظت بالای آنتی اکسیدان، چای گل رز ممکن است برای سلامت قلب مفید باشد.

مطالعات نشان می دهد که بین مصرف ویتامین C و خطر بیماری قلبی رابطه وجود دارد.

یک بررسی از ۱۳ مطالعه نشان داد که مصرف مکمل با حداقل ۵۰۰ میلی گرم ویتامین C در روز با کاهش قابل توجه کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید خون، دو عامل خطر برای بیماری قلبی، مرتبط است.۱۵).

علاوه بر این، مطالعات مشاهده ای دریافت ناکافی ویتامین C را با افزایش خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی مرتبط دانسته اند.۱۶).

گل رز همچنین دارای فلاونوئیدهای بالایی است. نشان داده شده است که این آنتی اکسیدان ها فشار خون را در افراد با سطوح بالا کاهش می دهند و جریان خون را به قلب بهبود می بخشند.۱۷).

یک مطالعه ۶ هفته ای بر روی ۳۱ بزرگسال مبتلا به چاقی نشان داد که افرادی که نوشیدنی حاوی ۴۰ گرم پودر گل محمدی در روز مصرف می کردند، در مقایسه با گروه کنترل، فشار خون و سطح کلسترول بد (LDL) را به طور قابل توجهی بهبود بخشیدند.۱۸).

با این حال، محققان پیشنهاد کردند که این اثرات مفید ممکن است تا حدی به دلیل محتوای بالای فیبر پودر باشد که در چای گل رز وجود ندارد.

خلاصه در حالی که گل رز حاوی آنتی اکسیدان هایی است که نشان داده شده است در برابر بیماری قلبی محافظت می کند، تحقیقات بیشتری در مورد اثربخشی چای گل رز به طور خاص مورد نیاز است.

۴. ممکن است به کاهش وزن کمک کند

تحقیقات نشان می دهد که چای گل رز ممکن است به کاهش وزن کمک کند.

مطالعات نشان می دهد که گل رز از رزا کانینا گیاه سرشار از آنتی اکسیدانی به نام تیلیروزید است که ممکن است خاصیت چربی سوزی داشته باشد.

در یک مطالعه ۸ هفته‌ای بر روی موش‌های مستعد چاقی، آنهایی که از رژیم غذایی پرچرب حاوی ۱ درصد عصاره گل سرخ تغذیه شدند، نسبت به حیواناتی که مکمل را دریافت نکردند، وزن بدن و چربی معده کمتری به دست آوردند.۱۹).

تحقیقات انسانی نتایج مشابهی را نشان می دهد. در یک مطالعه ۱۲ هفته ای بر روی ۳۲ بزرگسال با اضافه وزن، مصرف ۱۰۰ میلی گرم عصاره گل رز روزانه به طور قابل توجهی وزن بدن و چربی معده را در مقایسه با گروه دارونما کاهش داد.۲۰).

با این حال، تحقیقات فعلی به اثرات عصاره غلیظ گل رز محدود می شود – نه چای. مطالعات انسانی بیشتری برای ارزیابی رابطه بین چای گل رز و کاهش وزن مورد نیاز است.

خلاصه برخی از مطالعات روی موش ها و انسان ها نشان دهنده ارتباط بین عصاره گل رز و کاهش وزن بدن و چربی معده است. با این حال، تحقیقات بیشتری در مورد چای گل رز به طور خاص مورد نیاز است.

۵. ممکن است در برابر دیابت نوع ۲ محافظت کند

در حالی که مکانیسم دقیق آن نامشخص است، برخی تحقیقات نشان می دهد که گل رز ممکن است از دیابت نوع ۲ محافظت کند.

در مطالعه‌ای روی موش‌هایی که رژیم غذایی پرچرب داشتند، مکمل‌سازی پودر گل سرخ طی ۱۰ تا ۲۰ هفته به طور قابل‌توجهی باعث کاهش سطح قند خون، سطح انسولین ناشتا و رشد سلول‌های چربی در کبد شد – سه عامل خطر برای دیابت نوع ۲.۲۱).

در مطالعه دیگری، عصاره گل سرخ به طور قابل توجهی سطح قند خون ناشتا را در موش‌های مبتلا به دیابت کاهش داد.۲۲).

با این حال، در یک مطالعه بر روی بزرگسالان مبتلا به چاقی، مکمل روزانه با پودر گل رز هیچ تاثیر قابل توجهی بر سطح گلوکز ناشتا یا حساسیت به انسولین نداشت. این نتایج برای افراد دارای سطح قند خون سالم و مختل به طور یکسان اعمال می شود.۲۰).

همانند کاهش وزن، تحقیقات فعلی به عصاره گل رز محدود شده است و مطالعات بیشتری در مورد رابطه بین چای گل رز و خطر دیابت نوع ۲ مورد نیاز است.

خلاصه در حالی که مطالعات جوندگان نشان می دهد که عصاره گل رز دارای اثرات ضد دیابتی است، این رابطه هنوز در انسان تایید نشده است. علاوه بر این، مطالعات بیشتری با استفاده از چای گل رز مورد نیاز است.

۶. ممکن است التهاب و درد را کاهش دهد

چای گل رز سرشار از ترکیبات با اثرات ضد التهابی از جمله پلی فنول ها و گالاکتوپیدها است.۱، ۲۳).

گالاکتولیپیدها انواع اصلی چربی در غشای سلولی هستند. اخیراً آنها به دلیل خواص ضد التهابی قوی و پتانسیل کاهش درد مفاصل مورد مطالعه قرار گرفته اند.۱، ۲۴).

در بررسی سه مطالعه، مصرف مکمل گل رز به طور قابل توجهی درد مفاصل را در افراد مبتلا به استئوآرتریت کاهش داد. علاوه بر این، افرادی که گل رز دریافت کرده بودند، در مقایسه با گروه دارونما، دو برابر بیشتر احتمال داشت که سطح درد بهبود یافته را گزارش کنند.۲۴).

یک مطالعه ۴ ماهه دیگر روی ۱۰۰ نفر مبتلا به آرتروز نشان داد که افرادی که روزانه ۵ گرم عصاره گل رز را مصرف می کردند در مقایسه با گروه کنترل به میزان قابل توجهی درد کمتر و افزایش تحرک مفصل ران را تجربه کردند.۲۵).

در واقع، ۶۵ درصد از شرکت کنندگان در گروه گل رز تا حدودی کاهش درد را گزارش کردند.۲۵).

عصاره گل سرخ نیز برای کمک به آرتریت روماتوئید پیشنهاد شده است، اگرچه تحقیقات محدود است و مطالعات انسانی با کیفیت بالا وجود ندارد.۱).

به خاطر داشته باشید که تحقیقات در مورد فواید ضد التهابی گل رز بر روی عصاره غلیظ به جای چای متمرکز شده است.

خلاصه چای گل رز سرشار از ترکیبات ضدالتهابی از جمله گالاکتولیپیدها است. تحقیقات ارتباط بین عصاره گل رز و کاهش درد آرتریت را نشان داده است. با این حال، مطالعات بیشتری با استفاده از چای گل رز برای تایید این نتایج مورد نیاز است.

۷. ممکن است با پیری پوست مبارزه کند

کلاژن فراوان ترین پروتئین در بدن شماست و مسئول ایجاد حالت ارتجاعی پوست شماست.

ثابت شده است که ویتامین C سنتز کلاژن را تقویت می کند و از سلول های پوست در برابر آسیب های خورشید محافظت می کند، که هر دو می توانند به سفت تر و جوان تر به نظر رسیدن پوست شما کمک کنند. از آنجایی که چای گل رز سرشار از این ویتامین است، نوشیدن آن می تواند برای پوست شما مفید باشد.۲۶).

علاوه بر این، چای گل سرخ حاوی کاروتنوئید آستاگزانتین است که ممکن است اثرات ضد پیری داشته باشد، زیرا به جلوگیری از تجزیه کلاژن کمک می کند.۲۷، ۲۸).

سایر کاروتنوئیدهای موجود در چای گل رز ممکن است برای سلامت پوست نیز مفید باشد. به طور خاص، ویتامین A و لیکوپن برای محافظت از سلول های پوست در برابر آسیب خورشید شناخته شده اند.۲۸).

یک مطالعه ۸ هفته ای بر روی ۳۴ نفر نشان داد که افرادی که روزانه ۳ گرم پودر گل محمدی مصرف می کردند چین و چروک های کمتری در ناحیه پای کلاغی و همچنین بهبود رطوبت و کشسانی پوست داشتند.۲۷).

با این حال، مشخص نیست که آیا نوشیدن چای گل رز همان تاثیر را بر سلامت پوست دارد یا خیر.۲۷).

خلاصه چای گل سرخ سرشار از ترکیباتی است که از پوست شما در برابر پیری محافظت می کند، از جمله ویتامین C و کاروتنوئیدها. در حالی که مشخص شد پودر گل سرخ چین و چروک را کاهش می دهد، تحقیقات بیشتری برای تأیید اینکه آیا نوشیدن چای گل رز همان فواید را دارد یا خیر، مورد نیاز است.

۸. دم کردن آسان در خانه

چای گل رز طعمی شبیه به طعم سیب سبز دارد و می توان آن را از شبه میوه های هر گیاه رز تهیه کرد.

با این حال، توصیه می شود از استفاده از گل رز از گیاهی که با سم پاشی شده است که برچسب ایمن برای مصرف انسان ندارد، خودداری کنید.

گل رز شبیه سیب های قرمز یا نارنجی مینیاتوری است و درست در زیر گلبرگ های گل رز یافت می شود.

گل رز تازه را می توان برای چای استفاده کرد، ابتدا آنها را به خوبی آبکشی کرد تا هرگونه کثیفی و زباله از بین برود.

بعد، ۴ تا ۸ گل رز را در یک فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) آب جوشیده قرار دهید. بگذارید چای به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دم بکشد و سپس میوه ها را بردارید.

از گل رز خشک شده نیز می توان استفاده کرد. می توانید گل رز تازه را خودتان خشک کنید یا چای گل رز از قبل خشک شده و برگ شل بخرید.

برای دم کردن، ۱ تا ۲ قاشق چایخوری گل رز خشک شده را در یک دم نوش قرار دهید و آن را در یک فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) آب جوشیده فرو کنید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دم کنید و سپس دمنده را بردارید.

اگر چای را خیلی ترش می‌دانید، سعی کنید یک شیرین‌کننده مانند عسل اضافه کنید تا به تعادل طعم کمک کند.

طعم چای گل رز هم تازه دم شده و هم سرد شده خوشمزه است.

خلاصه چای گل رز را می توان با استفاده از گل رز تازه یا خشک شده در خانه دم کرد. شیرین کننده ای مانند عسل اغلب برای متعادل کردن ترشی اضافه می شود.

موارد احتیاط

ثابت نشده است که چای گل سرخ در اکثر بزرگسالان سالم عوارض جانبی جدی ایجاد نمی کند. با این حال، برخی از افراد باید از چای گل رز پرهیز کنند.

به عنوان مثال، ایمنی و اثربخشی چای گل رز در زنان باردار یا شیرده مورد مطالعه قرار نگرفته است. اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی هستید، بهتر است قبل از استفاده از این چای با پزشک خود صحبت کنید.

علاوه بر این، چای گل رز به دلیل سطوح بالای ویتامین C ممکن است خطر ابتلا به سنگ کلیه را در برخی افراد افزایش دهد.۲۹).

در نهایت، اگر در حال حاضر لیتیوم مصرف می کنید – دارویی که برای درمان اختلالات روانپزشکی استفاده می شود – توصیه می شود از چای گل سرخ پرهیز کنید، زیرا اثر ادرارآور آن می تواند غلظت لیتیوم را در بدن شما افزایش دهد و عوارض جانبی جدی ایجاد کند.۳۰).

خلاصه در حالی که چای گل رز به طور کلی برای بزرگسالان بی خطر است، شواهدی مبنی بر بی خطر بودن آن در دوران بارداری و شیردهی وجود ندارد. علاوه بر این، ممکن است خطر ابتلا به سنگ کلیه و سمیت لیتیوم را در برخی افراد افزایش دهد.

خط پایین

چای گل سرخ یک دمنوش گیاهی است که از شبه میوه های گیاه رز تهیه می شود. طعم کمی گلی با ترشی مشخص دارد.

علاوه بر اینکه به راحتی در خانه درست می شود، فواید بالقوه زیادی نیز دارد.

چای گل رز به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها ممکن است سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند، به کاهش وزن کمک کند، درد مفاصل را کاهش دهد، از پوستی سالم حمایت کند و از بیماری قلبی و دیابت نوع ۲ محافظت کند.

با این حال، شواهد در مورد بسیاری از این فواید محدود به مطالعات روی عصاره گل رز است و مشخص نیست که برای تجربه این اثرات به چه مقدار چای گل رز نیاز دارید.

با این وجود، این نوشیدنی خوشمزه می تواند طعم و مزه ای را به رژیم غذایی شما اضافه کند – مهم نیست آن را خشک بخرید یا تازه کنید.