بهترین رژیم لاغری دنیا

همه ی ما دوست داریم تا در کوتاه ترین زمان ممکن، به اندام ایده آل مان برسیم. یکی از انتخاب هایی که برای لاغری می شود، رژیم های غذایی است. البته همه ی این رژیم ها مناسب نبوده و برخی از آن ها باعث بروز مشکلات و دردسر هایی برای فرد می شوند و به عبارتی ضرر های آن ها بیشتر از فوایدشان است. 

در این مقاله ما به شما رژیمی را معرفی می کنیم که طی شش سال اخیر به عنوان موفق ترین و بهتری رژیم غذایی لاغری شناخته شده است. این رژیم غذایی مورد تایید متخصصان تغذیه و سلامت می باشد و می توان بدون هیچ دردسری از آن برای لاغر شدن استفاده نمود. این رژیم که دش ( به انگلیسی DASH) نام دارد، در ادامه توضیح داده شده است.

بهترین رژیم برای لاغر شدن
بهترین رژیم لاغری شکم

پنکک اسنس - کد رنگ 04-بژ طبیعی پنکک اسنس – کد رنگ 04-بژ طبیعی پیشنهاد ویژه : قاب گوشی آیفون 7 Iphone پیشنهاد ویژه : قاب گوشی آیفون 7 Iphone

 

بیشتر در مورد رژیم غذایی DASH بدانید.

تحقیقات ثابت کرده اند که چاقی و چربی های بدن مخصوصا اطراف شکم، می توانند تاثیر منفی و بدی بر روی فشار خون داشته باشند. 

رژیم غذایی DASH یک رژیم غذایی امن می باشد که همه افراد در تمامی رده های سنی می توانند آن را رعایت کنند. این رژیم بر مصرف خوراکی های سالمی مانند سبزی جات، میوه جات، غلات کامل مانند برنج قهوه ای، گوشت سفید و قرمز و … تاکید دارد. همچنین این رژیم شما را از مصرف غذاهای ناسالم و فراوری شده و نوشیدنی های صنعتی ناسالم مانند نوشابه، باز می دارد. این رژیم یکی از پرطرفدار ترین رژیم ها در آمریکا می باشد که برای مدت 6 سال، به عنوان بهترین رژیم شناخته شده است. دلیل آن هم این است که با کاهش چربی و وزن، به فرد کمک می کند تا فشار خون مناسبی هم داشته باشد.

رژیم لاغری
بهترین رژیم لاغری شکم2019

 

رژیم DASH چگونه عمل می کند؟

یکی از مهم ترین نکته های این رژیم، کنترل کردن مقدار مصرفی سدیم می باشد. به همین دلیل هم مصرف غذاهای نیمه آماده و فرایند شده که سرشار از سدیم هستند، در این رژیم ممنوع و محدود است. به جای آن شما باید از غذاهای سالم و تازه مانند ماهی و مرغ استفاده کنید.

کالری مورد نیاز روزانه ی هر فرد 2000 کالری می باشد. این مقدار کالری می تواند به هر شکلی باشد اما شکلی که رژیم غذایی DASH برای آن تدارک دیده است به این صورت است:

– مصرف نمک بیشتر از 2300 میلی گرم در طول روز نباید باشد. سعی کنید به صورت تدریجی این مقدار را هم به 1500 میلی گرم در طول روز کاهش دهید.

مصرف نکردن زیاد نمک و لاغری
بیش از حد نمک مصرف نکنید

– حبوبات و غلات را به مقدار کافی مصرف کنید. شما می توانید روزنه یک تکه نان سبوس دار را به همراه چند عدد تردک گندمی مصرف کنید.

– مصرف سبزیجات و میوه جات زیاد توصیه می شود. سعی کنید که روزانه یک سیب زمینی، چند عدد هویج و سبزیجات برگ دار را در برنامه تان بگنجانید.

– لبنیات زیاد و به اندازه مصرف کنید. شما باید در طول روز مقدار کافی شیر بنوشید و چند تکه پنیر را هم بخورید.

– گوشت سفید و قرمز و ماهی بخورید. روزانه حدود 60 گرم گوشت در رژیم DASH به افراد توصیه می شود.

– مصرف روغن و شیرینی جات را کاهش دهید.

کنترل مصرف شیرینی جات
بهترین رژیم لاغری شکم

دیدگاهتان را بنویسید