دانستنی های رژیم لاغری که باید بدانیم

در تمام رژیم‌های لاغری ناگفته‌ها و نکته‌هایی وجود دارند که برای بدست آوردن نتیجه بهتر به آن‌ها نیاز پیدا خواهید کرد. با ما همراه باشید تا تعدادی از دانستنی های رژیم لاغری را به شما آموزش دهیم.

دانستنی های رژیم لاغری که باید بدانید

دانستی‌هایی درباره رژیم‌های لاغری که باید بدانید

باید بدانید دانستنی های رژیم لاغری که نیمی از پروسه لاغری مرتبط با ذهن شماست. نباید اجازه بدید که ذهن با تمرکز بر فشار رژیم غذایی شما را از ادامه آن باز دارد. برای حل این مشکل چند راه حل وجود دارد. برای مثال شما میتونید بجای استفاده از ظروف بزرگ که وعده غذایی شما را کمتر نشان میده از ظرف‌های کوچک استفاده کنید. این کار باعث میشه مغز شما فریب بخورد و حجم وعده غذایی را بیشتر تصور کند.

بخش زیادی از پروسه سیر شدن به دست مغزه و با این حقه شما با میزان کمتر غذا کاملا سیر میشید و ادامه رژیم غذایی برایتان آسان‌تر میشه.

در رابطه با تعداد وعده‌های غذایی هر رژیم لاغری یک شیوه مخصوص به خود دارد پس نمیتوان برای همه یک عدد تعیین کرد. اما یکی از دانستنی‌های رژیم لاغری اینه که کالری وعده‌هایی که مصرف میکنید را حساب کنید. این کار باعث میشود ناآگاهانه مواد غذایی را با تفکر که کالری زیادی ندارند مصرف نکنید و از برنامه غذایی خود دور نشه.

برای کالری مصرفی خود مرز تعیین کنید. (خیلی از رژیم‌ها خود این حد را مشخص کرده اند.) تعیین سقف کالری باعث هدفمند شدن تغذیه شما میشود و از ریزه خواری جلوگیری میکند.آیا پرطرفدارترین رژیم لاغری میشناسید؟

یک رژیم لاغری خوب از چه موادی تشکیل می‌شود؟

یکی از دانستنی های رژیم لاغری درباره مواد غذاییه که رژیم در برنامه غذایی شما قرار خواهد داد. بهترین رژیم آنه که مواد ضروری بدن را به طور کامل تامین کند. در واقع نباید برای کاهش کالری از مواد ضروری و مورد نیاز سلول‌های بدن مثل پروتئین‌ها کاست.

یک رژیم ایده‌آل رژیمی که از تمام مواد ضروری به اندازه حداقل مقدار مورد نیاز بدن داشته باشه و البته که نسبت مواد آن بستگی به متد هر رژیم دارد. در یک رژیم ممکنه مصرف پروتئین اصل باشه و در دیگری مصرف چربی اما به هر حال نباید هیچ ماده غذایی به طور کامل از وعده‌های غذایی شما حذف بشه.

فراموش نکنید که حتی اگر برای زیبایی و تناسب اندام رژیم میگیرید، سلامت بدن شما در اولویته. پس رژیمی را انتخاب کنید که در عین سلامت باعث لاغری شما بشه.

تاثیرات رژیم استاندارد تا چه حدی می‌باشد؟

تاثیرات رژیم استاندارد تا چه حدی می‌باشد؟

نمونه دیگری از دانستنی های رژیم لاغری مربوط به سرعت از دست دادن وزنه. کاهش وزن سریع و قطع میزان زیاد از کالری دریافتی بدن نه تنها باعث چربی سوزی میشه، بلکه بعد از مدتی باعث میشه بدن شروع به استفاده از منابع پروتئینی کند.

اینکار سلامتی شما را به خطر میندازد چرا که باعث شل شدن عضلات از جمله ماهیچه‌های قلبی میشه. طی این فرایند قلب ضعیف میشه و بسیاری دیگر از فرایندهای بدن کند و یا مختل میشه. البته این مشکلات با تصحیح دوباره رژیم غذایی قابل برگشت است اما همه عوارض آن نه.

یک رژیم استاندارد، رژیمیه که طی آن وزن به صورت تدریجی کم بشه. کاهش وزن پیشنهادی برای یک فرد چاق حدود 5 تا 7 درصد وزن خود آن شخص در طی 3 الی 4 ماه است. همچنین بهتر است بین هر مرحله لاغری 2 تا سه ماه فاصله بیفتد و در طول این مدت وزن را ثابت نگه دارید سپس وارد مرحله 4 ماهه لاغری بعدی بشید.

ضرورت هماهنگی با پزشک قبل از شروع رژیم

ضرورت هماهنگی با پزشک قبل از شروع رژیم و دانستنی های رژیم لاغری

رژیم‌های لاغری ممکنه بعضی از مواد را برای شما ممنوع کنند یا مصرف یک ماده را به شدت افزایش بده. این عمل به خودی خود آسیب رسان نیست اما اگر دارای شرایط ویژه بدنی باشید محدودیتی برای انجام آن‌ها دارید. این شرایط ویژه میتونه بیماری‌های قلبی، دیابت، فشار خون و … باشه. علاوه بر بیماری بدن برخی افراد به بعضی از مواد غذای واکنش نشان میده و یا ممکنه به طور جدی به آن حساسیت داشته باشند.

تعدادی از افراد هم دچار کمبود برخی فاکتورهای خونی هستند و نمیتونند مواد غذایی مرتبط با آن را از وعده غذایی خود حذف کنند.

بعضی از دانستنی های رژیم لاغری را صرف آن که بدانیم کافی نیست و باید برای عمل به آن تخصص کافی داشته باشیم. همه این موارد باعث می‌شود حس کنیم داشتن یک رژیم لاغری پروسه پیچیده‌ایه. شاید اینطور باشد ولی برای حل این مشکل بهتره پیش یک پزشک متخصص برید و با توضیح شرایط بدنی خود از او بخواهید تا رژیم مناسب برای شما را پیشنهاد دهد.

متخصص میتونه با صلاح دید خود در رژیم تغییراتی ایجاد کند.برای گرفتن برنامه رژیم غذایی سالم کلیلک کنید.

آیا می‌دانید روز ریفید و وعده تقلب در رژیم غذایی چه هستند؟

آیا می‌دانید روز ریفید و وعده تقلب در رژیم غذایی چه هستند؟و دانستنی های رژیم لاغری

یکی از دانستنی های رژیم لاغری ، استفاده از روز ریفید و روز تقلب در رژیم در رژیم های غذاییه.
منظور از روز ریفید، یک روز در کل هفته ست که فرد رژیم گیرنده میتونه مقدار کالری دریافتی را با یک برنامه درست و اصولی افزایش بده. این کار به منظور افزایش انگیزه به افرادیه که رژیم برایشان دشوار شده باشه.

از فواید این روز میتوان به بهبود میزان اثرات منفی کمبود کالری رژیم غذایی مانند: گرسنگی، خستگی، بی حالی، توقف وزن بشود. همچنین در افراد ورزشکار هم این روز باعث بهبود سطح عملکرد آنها در ورزش میشه. با انجام رژیم غذایی، میزان هورمون ها در بدن به هم میریزه و این روز را میتونه برای بازگشت هورمون ها به سطح اولیه در نظر گرفت.

با دریافت کربوهیدرات در این روز میتونیم میزان کالری از دست رفته را جبران کرده و بدن را با رژیم غذایی دریافتی سازگارتر کنیم.

بیشتر بخوانید: انواع رژیم لاغری

در ادامه:

از معایب این روز میتوان به این نکته توجه کرد که افرادی که در گرفتن رژیم دچار تردید بوده به راحتی آن را فراموش میکنند و حتی امکان روی گرداندن از رژیم غذایی را دارد. همچنین رعایت یک رژیم غذایی مجزا برای روز ریفید، ممکنه گاهی گیج کننده و در نتیجه بازدارنده برای ادامه رژیم باشه.

از آنجایی که روی این روز تحقیقات زیادی صورت نگرفته، لذا این روز را نمیتوانیم برای تمام جامعه رژیم گیران تجویز کنیم.

روز تقلب در رژیم غذایی در دانستنی های رژیم لاغری ، یک روز در کل هفته که افراد میتونند بدون برنامه و پایبند بودن در مصرف مواد غذایی، هر آنچه میخواهند بخورند. جالبه بدانید که از این روز در برنامه رژیم غذایی ورزشکاران نیز استفاده میشه. زیرا بدن با کاهش کالری وارد شده، میزان سوخت و ساز و متابولیسم خود را کاهش میده.

حال اگر روز تقلب در رژیم غذایی را اجرا کنید، بدن در مدت زمان محدودی کالری بیشتری دریافت کرده و به سوخت و ساز اولیه خود باز میگردد. لذا میزان کاهش وزن و چربی سوزی همچنان در بدن وجود دارد.

شما میتونید با کلیلک بر روی >> بیشتر << مطالب بیشتری را مطالعه نمایید.

خلاصه مقاله

توضیحات رژیم‌ها گاها آنقدر کامل نیست که بتواند پاسخگو تمام ابهامات شما درباره انجام رژیم باشه. گاهی هم نکاتی ناگفته وجود دارد که دانستن آن‌ها میتونه شما را در رسیدن به نتیجه بهتر یاری کند. این دانستنی‌های رژیم لاغری اغلب مربوط به نکات پنهانی چون تلقین، دقت در جزئیات یا حتی راه حلی برای نا امیدی میباشند.

دیدگاهتان را بنویسید