رژیم لاغری جنرال موتور در 7 روز شما را باربی می‌کند!

احتمالاً با شنیدن نام جنرال موتورز به یاد کارخانه ماشین‌سازی و یا حتی وسایل مکانیکی بیفتید؛ اما باید بگوییم که این نام یکی از معروف‌ترین رژیم‌های لاغری در دنیا است که فقط در عرض 7 روز، 7 کیلو از وزن شمارا کم می‌کند. اگر با خود بگویید که این مقدار زیاد از کاهش وزن در این مدت کم می‌تواند به شما آسیب برساند، پر بی‌راه نگفته‌اید و کاملاً درست است. در اصل، بیشتر کسانی که به سمت این رژیم می‌روند یا باید در مدت‌زمان کمی وزن کم کنند یا دیگر از اضافه‌وزن و طولانی بودن پروسه رژیم خسته شده‌اند. این مقاله از من و رژیم بر آن است تا هر اطلاعاتی که شما در مورد رژیم لاغری جنرال موتورز اصلی نیاز دارید، بدانید. پس ما همراه باشید.

 

رژیم لاغری جنرال موتورز و تأثیر آن بر بدن

رژیم غذایی جنرال موتورز (General Motors) یکی از رژیم‌های لاغری سریع و شناخته‌شده در جهان است که فقط در عرض یک هفته نزدیک به 7 کیلو از وزن فرد را کم می‌کند. هدف این رژیم این است که با اختصاص دادن 7 روز به چند ماده خوراکی، مقدار کالری دریافتی بدن را به طرز چشمگیری کم کند و درنتیجه کاهش وزن را برای فرد رقم بزند.
در کنار کاهش وزن، رژیم جنرال موتورز اصلی باعث می‌شود تا در طول رژیم، سموم بدن کم شود، فرآیند هضم بهبود داده شود و درنهایت، چربی سوز افزایش یابد. ازنظر بسیاری از متخصصان تغذیه، رژیم لاغری جنرال موتورز، صرفاً برای فرد کاهش وزن موقتی و آسیب به‌سلامتی را به همراه دارد. حتی، منشأ پیدایش این رژیم نامشخص است و تحقیقات پزشکی آن را تأیید نمی‌کند. تصور کنید که چقدر باید در این 7 روز گرسنگی بکشید تا 7 کیلو وزن کم کنید. به‌هرروی، گرفتن این رژیم از طرف متخصصان توصیه نمی‌شود.

دستورالعمل این رژیم به گونه ایست که شما اجازه دارید در هرروز گروه خاصی از مواد غذایی را میل کنید. آن‌هم غذاهایی که کالری کمی دارند و هضم آن‌ها آسان است. باید هرروز بین 8 تا 12 لیوان آب بنوشید و در طی 3 روز اول به‌هیچ‌عنوان ورزش و فعالیت بدنی شدید نداشته باشید.

رژیم جنرال موتورز

دستور غذایی رژیم جنرال موتورز اصلی

با جستجو عبارت «رژیم غذایی جنرال موتورز» در اینترنت با صفحات زیادی روبه‌رو خواهید شد که هرکدام دستور خاصی را برای این رژیم ارائه می‌دهند؛ اما حقیقت امر این است که جنرال موتورز یک رژیم کلی دارد که بر اساس آن می‌توانید، گروه غذایی روزها را بنویسید؛ اما نگران نباشید، در ادامه به بررسی رژیم اصلی جنرال موتورز خواهیم پرداخت. نکته مهم در مورد رژیم جنرال موتورز اصلی این است که در آن حرفی از مقدار مشخص‌شده مواد خوراکی به‌جز چند مورد، ذکر نشده است.

روز اول: فقط میوه بخورید

شاید تصور اینکه باید یک روز تمام میوه بخورید برایتان سخت باشد؛ اما برای کم کردن 7 کیلو، این کار واجب است. یکی از میوه‌هایی که در این رژیم بیشتر به آن اشاره‌شده، هندوانه است. البته فراموش نکنید که استفاده از موز نیز غدغن است.

روز دوم: فقط سبزیجات بخورید

شما می‌توانید یک روز کامل سبزیجات خام و یا بخارپز شده میل کنید. اگر قصد مصرف سیب‌زمینی دارید، آن را در وعده صبحانه میل کنید.

روز سوم: ترکیب میوه و سبزیجات بخورید

در این روز فقط اجازه دارید میوه و سبزیجات میل کنید. به خاطر داشته باشید که مصرف موز و سیب‌زمینی در این روز ممنوع است.

روز چهارم: فقط موز و شیر بخورید

در روز چهارم می‌توانید 6 موز بزرگ و یا 8 موز متوسط بخورید. مصرف شیر نیز در این روز 3 لیوان شیر کم‌چرب است.

روز پنجم: گوشت، مرغ یا ماهی بخورید

در این روز، شما مجاز به استفاده از 568 گرم از گوشت، مرغ و یا ماهی هستید. در کنار این مواد خوراکی باید 6 عدد گوجه نیز میل کنید. برای گیاه خوران مصرف برنج قهوه‌ای و یا پنیر محلی پیشنهاد می‌شود. همچنین، مصرف آب باید افزایش یابد تا اسید اوریک‌اسید اضافی از بدنتان خارج شود.

روز ششم: گوشت، مرغ یا ماهی همراه با سبزیجات بخورید

روز ششم را با 284 گرم از گوشت، مرغ یا ماهی به همراه سبزیجات (به‌جز سیب‌زمینی) شروع کنید. همچنین همانند روز قبل، نوشیدن آب را به سبب خارج شدن سموم از بدن افزایش دهید. برای گیاه خوران، جایگزین برنج قهوه‌ای و پنیر محلی وجود دارد.

روز هفتم: برنج قهوه‌ای، میوه، آب‌میوه و سبزیجات بخورید

در روز آخر فقط می‌توانید از برنج قهوه‌ای، میوه، آب‌میوه و سبزیجات استفاده کنید.

رژیم جنرال موتورز

مزایا و معایب رژیم 7 روزه جنرال موتورز

رژیم‌های معروفی چون جنرال موتورز به سبب نتیجه سریع، دارای معایب و مزایایی هستند که در این بخش به آن‌ها خواهیم پرداخت. از مزایای این رژیم می‌توان به تشویق افراد به مصرف میوه و سبزیجات اشاره کرد. همچنین، با توجه به تحقیقات انجام‌شده بر بیش از 133000 شرکت‌کننده، کسانی که از میوه و سبزیجات غیر نشاسته‌ای استفاده کرده‌اند، مدت‌زمان بیشتری توانستند وزن خود را ثابت نگه‌دارند. به‌علاوه، الکل و نوشیدنی‌های قندی از برنامه روزانه افراد حذف شد.

از طرف دیگر، همان‌گونه که پیش‌تر به آن اشاره شد، تحقیقات پزشکی برای حمایت از این رژیم وجود ندارد و کاهش وزن به‌واسطه آن موقتی است که این خود یک عیب به شمار می‌آید. مهم‌تر از همه آنکه؛ در رژیم لاغری جنرال موتورز، خبری از مواد مغذی و خوراکی مفید نیست و همین باعث می‌شود فرد 7 روز گرسنگی و سختی طاقت‌فرسا بکشد.

نمونه رژیم لاغری سریع جنرال موتورز

ازآنجایی‌که در رژیم اصلی حرفی از مقدار و حجم مواد خوراکی زده نشده، اما برخی از منبع‌ها و طرفداران این رژیم سخت، نمونه‌هایی از آن را ارائه کرده‌اند. در ادامه یکی از نمونه‌های محبوب این رژیم فراهم‌شده است.

میان وعده

شاممیان وعدهناهارمیان وعدهصبحانه

روز

یک کاسه طالبی

یک پرتغالیک کاسه هندوانهیک سیبیک گلابییک کاسه مخلوط انواع توتاول

یک سوم خیار به صورت اسلایس

پنج عدد مارچوبه بخارپزشده و یک کاسه آرگولا (نوعی گیاه)یک کاسه گوجه گیلاسییک بروکلی پخته یا بخار پز شدهیک کاسه هویجیک کاسه سیب زمینی آب پز

دوم

یک کاسه مخلوط انواع توت

یک کاسه کلم پیچ با توت فرنگی و آووکادویک پرتغالیک کاسه اسفناج، خیار و گوجهیک کاسه گوجه گیلاسییک سیب

سوم

ندارد

دو عدد موز بزرگ و یک لیوان شیرندارددو عدد موز بزرگ و یک لیوان شیرندارددو عدد موز بزرگ و یک لیوان شیر

چهارم

ندارد

284 گرم ماهی تیلاپیلا به دو عدد گوجهندارد284 گرم استیک با یک گوجهنداردسه عدد گوجه فرنگی

پنجم

ندارد

284 گرم سالمون پخته شده با کلم پیچ و جوانه بروکسلندارد284 گرم سینه مرغ گریل به همراه مارچوبه و گوجه گیلاسینداردیک دوم آووکادو

ششم

نداردیک کاسه برنج قهوه‌ای به همراه میکس سبزیجاتنداردیک کاسه برنج قهوه‌ای به همراه بروکلی و 237 میلی لیتر آبمیوهنداردیک کاسه برنج قهوه‌ای به همراه یک برش هندوانه

هفتم

دیدگاهتان را بنویسید