میکرودرم چیست و چه تاثیراتی بر پوست دارد؟

میکرودرم ابریژن یک روش کم تهاجمی است که برای شادابی و ایجاد بافت تازه پوست به کار می رود. میکرودرم ابریژن می تواند ظاهر آفتاب سوخته، چین و چروک‌ها‍، خطوط ظریف روی پوست، لکه های پیری، اسکار آکنه، ملاسما و به طور همزمان سلول های مرده و بیرونی ترین لایه خشک شده سطح پوست را از بین می برد.

در این روش از یک هندپیس دستی یا اپلیکاتور مخصوص با سطح ساینده استفاده می شود تا سطح پوست را به آرامی از طریق مکنده هندپیس پودرهای اضافی و لایه های مرده پوست جمع می گردند.

با استفاده از درم ابریژن، یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک با وسیله ای خاص پوست شما را “با سایش فیزیکی (یا با مواد شیمیایی)” بردارد. این روش باعث می شود لایه جدید و نرم‌تری از پوست، جایگزین پوستی شود که تحت درمان قرار گرفته است. در میکرودرم ابریژن معمولاً از برس یا پودرهای ساینده مانند اکسید آلومینیوم که روی پوست پاشیده می شوند، استفاده می شود. این روش در مورد مشکلاتی مانند تیرگی پوست، لکه های قهوه ای و لکه های پیری بهترین عملکرد را دارد.
میکرودرم چیست و چه تاثیراتی بر پوست دارد؟
میکرودرم چیست و چه تاثیراتی بر پوست دارد؟

در واقع میکرودرم ابریژن روشی است که در آن با استفاده از دستگاهی خاص، نوعی کریستال بسیار ظریف از جنس اکسید آلومینیوم با فشار تنظیم شده ای با سطح پوست در تماس قرار می گیرد و سایش بسیار سطحی در لایه های فوقانی روی پوست ایجاد می کند.

در ضمن یک مکش نیز روی پوست انجام می شود که باعث جمع شدن پودرهای اضافی و لایه های مرده پوست از سطح پوست و همچنین بهتر شدن جریان خون نواحی پوست شما و فعال شدن سلول های فیبروبلاست و در نتیجه موجب ترمیم و طراوت پوست می شود.

یک تکنیک میکرودرم ابریژن ذرات ریز اکسید آلومینیوم یا بی کربنات سدیم را با خلا / می‌مکد تا نتیجه مشابه سطح ساینده را به دست آورد.

 

مراکز میکرودرم تهران

 

در کل میکرودرم ابریژن یک روش ایمن برای اکثر انواع پوست و رنگها به حساب می آید. در صورت داشتن نگرانی های پوستی زیر، ممکن است افراد تصمیم بگیرند که این روش را انجام دهند.

این روش می تواند برای رفع تعدادی از مشکلات پوستی استفاده شود، از جمله:

 • جای زخم های خفیف جوش و آکنه
 • رنگ و بافت پوستی که ناهموار است
 • آسیب‌های نور خورشید
 • خطوط و چین و چروک
 • هایپرپیگمانتاسیون، لکه های پیری و لکه های قهوه ای
 • منافذ بزرگ روی پوست و جوش های سرسیاه
 • علائم کشیدگی پوست
 • رنگ پوست مات
 • ملاسما

 

میکرودرم چگونه انجام می‌شود؟

لایه‌برداری توسط کریستال‌های بسیار ظریف، پوست شما را شفاف‌تر و جوان‌تر می‌کند.
لایه‌برداری توسط کریستال‌های بسیار ظریف، پوست شما را شفاف‌تر و جوان‌تر می‌کند.

جوانسازی پوست از طریق میکرودرم در مطب پزشک انجام می شود. ممکن است قبل از شروع عمل، داروی بی‌حسی موضعی استفاده شود. پوست شما کاملاً تمیز شده و ناحیه تحت درمان تا حدودی بی حس می‌شود.

پزشک از یک برس ساینده استفاده می کند تا لایه های بیرونی پوست شما را از بین ببرد و هرگونه ناهمواری‌ در سطح پوست شما را بهبود بخشد.

در میکرودرم ابریژن توسط دستگاهی، پودرهای کریستال‌مانندی روی سطح پوست ساییده شده و به این طریق سلول‌های مرده از پوست جدا می‌شوند. این روش بسیار سطحی تر از درم ابریژن بوده و تنها لایه رویی پوست مورد معالجه قرار می‌گیرد و در نتیجه لایه بیرونی پوست شما به آرامی از بین می‌رود. این روش نسبت به درم ابریژن کم‌تهاجمی‌تر است، بنابراین نیازی به استفاده مقدار زیاد داروی بی‌حس‌کننده نیست. در واقع این یک روش لایه‌برداری و جوانسازی پوست است که باعث می شود پوست نرم و روشن به نظر برسد.

انواع دستگاه میکرودرم ابریژن

 

چه زمانی از درم ابریژن یا میکرودرم ابریژن استفاده می شود؟

درم ابریژن برای بهبود جای زخم های آکنه، علائم آبله و زخم های ناشی از حوادث یا بیماری ایجاد شده است. در درمان نقایص مادرزادی پوست، خال ها، علائم تولد رنگی یا زخم های ناشی از سوختگی موثر نیست.

درم ابریژن به طور کلی فقط برای افرادی که پوست روشن دارند بی خطر است. برای افرادی که پوست تیره تری دارند، درم ابریژن می تواند باعث ایجاد زخم یا تغییر رنگ شود.

میکرودرم ابریژن روی انواع پوست و رنگها کار می کند. این کار تغییرات ظریف ایجاد می کند، باعث تغییر رنگ پوست و ایجاد زخم نمی شود. برای مشکلات عمیق‌تر پوست، مانند زخم، چین و چروک یا جای زخم آکنه موثر نیست.

در میکرودرم ابریژن، زمان کمتری نسبت به درم ابریژن نیاز دارید. پوست به طور موقت صورتی رنگ می‌ شود اما در عرض ۲۴ ساعت کاملا بهبود می یابد. نیازی به جراحی و بیهوشی ندارد. در مورد هیدرودرم ابریژن و تاثیراتش بر روی پوست پژوهش‌هایی بر مدل‌های آزمایشگاهی و همچنین انسان‌ها انجام شده است و ثابت شده اثرات درمانی هیدرودرم ابریژن فوق‌العاده‌ است. بیش از ۹۰٪ مراجعین تمامی تغییرات دلخواهشان را در پوست خود مشاهده کردند و در ۱۰٪ دیگر فقط یک یا دو مورد از تاثیرات آن صورت نگرفت.

 

میکرودرم ابریژن برای چه کسانی مفید است؟

میکرودرم ابریژن برای انواع پوست و رنگ پوست مفید است، یک گزینه عالی برای کسانی است که نمی توانند یا نمی‌خواهند لایه برداری شیمیایی انجام دهند. البته نتیجه ای همانند درمان های سخت سطح درجه بالینی پوست ندارد، اما به طور منظم و در ترکیب با مراقبت از پوست مناسب نتایج خارق العاده ای دارد.

همچنین برای افرادی که آکنه، جوش های سر سفید و جوش های سرسیاه دارند بسیار مناسب است. میکرودرم ابریژن یک روش عالی برای باز کردن منافذ پوست، تمیز کردن آنها و آماده سازی پوست برای نفوذ بهتر محصولات است.

 

چگونه می توان با روش درمانی میکرودرم ابریژن از پوست خود مراقبت کرد؟

مانند همه روش های درمانی آرایشی، مهم است که برای به حداکثر رساندن نتایج میکرودرم ابریژن، دستورالعمل‌های متخصص مراقبت از پوست خود را پس از عمل دنبال کنید. برای انجام این کار، باید کاملاً بفهمید که به دنبال این روش درمانی محبوب پوستی چه انتظاری می رود.

 

بعد از درم ابریژن و میکرودرم ابریژن چه اتفاقی می افتد؟

چه انتظاراتی بعد از درمان با میکرودرم ابریژن وجود دارد؟ بعد از انجام روش درم ابریژن، شما احساس می کنید که انگار چند روز به شدت پوستتان را “مسواک زده اید”. پزشک می تواند برای تسکین هرگونه ناراحتی که احساس می کنید داروهایی را تجویز یا توصیه کند. بهبودی معمولاً طی ۷ تا ۱۰ روز اتفاق می افتد. پوست جدید شما که در ابتدا صورتی رنگ است، به تدریج رنگ طبیعی پیدا می کند. در بیشتر موارد، رنگ صورتی تا شش هفته تا حد زیادی کم می شود. می توانید به محض بهبود پوست خود از لوازم آرایشی استفاده کنید. به طور کلی، بیشتر افراد می توانند فعالیت های طبیعی خود را طی هفت تا ۱۴ روز پس از جراحی از سر بگیرند. باید چند هفته پس از از بین رفتن رنگ صورتی پوستتان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. در خارج از منزل از کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بیشتر استفاده کنید و کلاه لبه پهن بپوشید.

همانطور که بالاتر گفته شد بعد از میکرودرم ابریژن، پوست شما صورتی رنگ خواهد بود و حدود ۲۴ ساعت احساس خشکی و سفتی (مانند آفتاب سوختگی یا سرمازدگی) می شود. از کرم های ضد آفتاب مرطوب کننده استفاده کنید. برخی از انواع آرایش حداقل تا ۲۴ ساعت پس از عمل نباید انجام شود.

معایب پاکسازی پوست با میکرودرم ابریژن چیست؟

موارد ممنوع برای استفاده از میکرودرم ابریژن چیست؟ خطرات میکرودرم چیست؟ جدا از برخی از قرمزی های خفیف (یا اریتم)، میکرودرم ابریژن حداقل خطرات را دارد. ممکن است در مواردی که درمان در یک محیط تمیز و استریل انجام نشود، با مشکلاتی روبرو شوید، بنابراین همیشه اطمینان حاصل کنید که به کلینیکی می روید که دارای روش های مناسب ضد عفونی است.

نگرانی های دیگر ممکن است این باشد که دستگاه با مقاومت بیش از حد نادرست استفاده شود. عوارض جانبی منفی میکرودرم ابریژن بسیار نادر و کم است، مراجعه به یک درمانگر خبره می تواند تمام خطرات احتمالی مرتبط با این روش درمانی را تا حد زیادی کاهش دهد.

میکرودرم ابریژن یک درمان عالی برای مراقبت از پوست است، بسیاری از مسائل پوستی را هدف قرار می دهد و برای انواع پوست و رنگ مناسب است. حداقل زمان درمان را دارد و می تواند در هر زمان در طول سال انجام شود. نتایج بلافاصله قابل مشاهده هستند و با محصولات مناسب و فرکانس درمانی به خوبی حفظ می شوند.

 

مزایای میکرودرم ابریژن:

میکرودرم ابریژن چه مزایایی دارد؟ اگر میکرودرم ابریژن به طور مرتب انجام شود می تواند به صاف شدن و حداقل رساندن زخم های آکنه کمک کند. نقص های پوست را از بین ببرید و روند پیری را کاهش دهید. منافذ باز پوستتان را کوچک کنید. جوش های سرسیاه را کاهش داده و درخشندگی بیشتری به پوست می دهد.

برای دریافت نتایج بهتر، شما باید نکات مراقبتی پس از درمان را رعایت کنید. توصیه می شود پوست خود را همیشه تمیز و مرطوب نگه دارید. هرگز پوست خود را مالش یا خراش ندهید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید را به حداقل برسانید. همیشه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و البته بدن خود را هیدراته کنید.

اکنون رزرو کنید

آیا درم ابریژن و میکرودرم ابریژن خطرناک است و چه عوارض جانبی دارد؟

عوارض جانبی شایع میکرودرم ابریژن شامل حساسیت خفیف، تورم و قرمزی است. این موارد معمولاً ظرف چند ساعت پس از درمان از بین می روند.

ممکن است به شما توصیه شود برای به حداقل رساندن خشک و پوسته پوسته شدن پوست خود از یک مرطوب کننده استفاده کنید. کبودی جزئی نیز ممکن است رخ دهد. علت این امر بیشتر فرآیند مکش در طول درمان است.

عوارض جانبی میکرودرم ابریژن شامل موارد زیر است:

 • تغییرات ناهموار در رنگ پوست (موقت یا دائمی)
 • تشکیل اسکار
 • تورم
 • عفونت
 • تیرگی پوست (معمولاً موقتی است اما ممکن است دائمی باشد)؛ این امر در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب در روزها و ماه های بعد از عمل ایجاد می شود.
 • تحریک ناشی از ورود کریستالها به چشمان محافظت نشده

 

میکرودرم ابریژن برای بهبود چه مشکلاتی استفاده می شود؟

پس از انجام میکرودرم ابریژن عوارضی وجود ندارد و با کم است. باید بتوانید بلافاصله فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید.

پوست خود را مرطوب نگه دارید و از محصولات ملایم مراقبت از پوست استفاده کنید. حداقل یک روز پس از درمان از استفاده از داروهای موضعی آکنه خودداری کنید. بسیار مهم است که با کرم های ضد آفتاب از پوست خود محافظت کنید. در طی چند هفته پس از درمان، پوست شما می تواند نسبت به آفتاب حساس تر باشد.

شما می توانید انتظار داشته باشید که بلافاصله پس از عمل نتایج قابل توجهی مشاهده کنید. تعداد جلسات میکرودرم ابریژن به شدت مشکل پوست و همچنین انتظارات شما بستگی دارد.

پزشک معالج شما به احتمال زیاد برنامه ای را برای تعداد جلسات اولیه و همچنین درمانهای دوره ای مراقبتی ارائه خواهد داد.

در حالی که درمان با میکرودرم ابریژن یک روش غیرتهاجمی و ملایم است، ممکن است منجر به برخی عوارض جانبی موقتی شود، از جمله:

 • صورتی یا قرمز شدن پوست صورت
 • احساس آفتاب سوختگی یا سرمازدگی در پوست
 • کمی تنگی منافذ پوست
 • احساس کبودی یا حساسیت

توجه: در طی بهبودی میکرودرم ابریژن، اغلب بیماران بهبودی فوری را تجربه می کنند، اما تا زمانی که تمام درمان های توصیه شده را انجام ندهید، نتایج مطلوب قابل مشاهده نخواهد بود.

 

میکرودرم برای جای جوش

تقریبا در بسیاری از افراد جای جوش‌های چرکین به سرعت و بدون هیچ مشکلی خوب می‌شود. اما ممکن است جای جوش‌ و آکنه در برخی از افراد به صورت لکه‌های قرمز یا قهوه‌ای رنگ یا فرورفتگی یا چال شدن پوست باقی بماند. میکرودرم برای جاش جوش گزینه‌ای کاملا مناسب است که می‌تواند به راحتی و طی چندین جلسه این ضایعات را به طور کامل از بین ببرد.

 

هزینه میکرودرم ابریژن

میکرودرم، هزینه بالایی ندارد.
میکرودرم، هزینه بالایی ندارد.

میکرودرم ابرزیژن یک نوع عمل زیبایی به حساب می‌آید و معمولا شامل بیمه نیست. البته نگران نباشید. هزینه انجام این روش در سایت آنی‌هایپر اصلا بالا نیست. شما می‌توانید تنها با پرداخت هزینه‌ای کمتر و به صرفه‌تر، کوپن تخفیف این روش را تهیه کنید. البته  مطب، هزینه‌ای با عنوان هزینه‌های جانبی دریافت می‌کند. این مبلغ هزینه ماسک و مواد مصرفی است و معمولا بیشتر از ۵۰ هزار تومان نخواهد شد.

 

برای میکرودرم تا ۶۰٪ تخفیف بگیرید.

 

زخم بعد از میکرودرم

لایه برداری با میکرودرم در سه سطح (سطحی، متوسط و عمیق) انجام می‌شود.
لایه برداری با میکرودرم در سه سطح (سطحی، متوسط و عمیق) انجام می‌شود.

در میکرودرم سه نوع لایه برداری انجام می‌شود. لایه برداری سطحی، متوسط و عمیق. در لایه برداری سطحی، فقط کمی از لایه سطحی پوست برداشته می‌شود. پوست شما نهایتا تا پنج روز قرمز خواهد بود و پس از آن بهبود پیدا می‌کند. از لایه برداری خفیف برای شفاف شدن پوست استفاده می‌کنند. اگر برای درمان جوش‌های سرسیاه و سرسفید یا هموار شدن پوستتان یا لک صورت می‌خواهید از این روش استفاده کنید، حتما لایه‌برداری متوسط را انتخاب کنید. در لایه برداری متوسط پوست شما تا یک هفته قرمز خواهد بود و پس از آن بهبود پیدا می‌کند. اما در لایه برداری عمیق، قسمتی از لایه میان پوست علاوه بر لایه سطحی پوست، هم برداشته می‌شود. این سطح از لایه برداری نیاز به مهارت بالایی دارد و کاربرد آن در رفع ناهمواری‌های زیاد پوست، فرو رفتگی‌های زخم‌های عمیق پوستی است.

زخم بعد از میکرودرم معمولا به ندرت اتفاق می‌افتد ولی می‌تواند در هر ۳ سطح لایه برداری به وجود بیاید. امکان به وجود آمدن زخم بعد از میکرودرم در لایه برداری عمیق بسیار بیشتر است. البته توجه داشته باشید که زخم شدن پوست بعد از انجام این روش امری عادی است. در این روش جوانسازی پوست به علت ساییده شدن کریستال‌های بسیار ریز امکان به وجود آمدن چنین زخم‌هایی وجود دارد که می‌تواند با مراقبت آن را به سادگی خوب کرد.

 

فواصل مناسب و تعداد تکرار میکرودرم ابریژن چقدر است؟

چند بار میکرودرم ابریژن انجام دهبم؟

مثل اکثر روشهای درمانی، بسته به نوع پوست و اهداف فرد، نتایج متفاوت است. معمولاً برای دستیابی به بهترین نتیجه بهتر است یک دوره درمانی داشته باشید تا یک جلسه. توصیه می کنیم جلسات را با فاصله هر ۴ هفته یکبار انجام دهید.

مهم است که در فواصل زمانی بین جلسات درمان، وقت کافی برای بهبودی پوست خود بگذارید تا روند بهبود بتواند به طور موثر اتفاق بیفتد. درمان بیش از حد پوست با استفاده از میکرودرم با عدم گذاشتن زمان کافی بین درمان می تواند به پوست آسیب برساند و باعث حساسیت موقت آن شود. برای کسب نتایج بهتر می توانید فاصله طولانی‌تری بین جلسات درمانی خود بگذارید.

یک دوره درمان معمولا بین ۵-۱۰ جلسه با فاصله ۱-۲ هفته است.

 

 

توصیه های قبل و بعد از میکرودرمابریژن

با این نکات مربوط به مراقبت های بعد از میکرودرم، درخشش سالم و سرزنده پوست خود را حفظ کنید.

اگرچه میکرودرم ابریژن به نظر دردناک است، اما در واقع یکی از ملایم ترین، سریع ترین و غیرتهاجمی ترین درمان های زیبایی پوست امروز است. این کار با لایه برداری مکانیکی لایه بیرونی سلولهای مرده پوست انجام می شود و باعث می شود پوست شما نرمتر شود و جوان تر و سرزنده تر به نظر برسد.

 

قبل از اینکه از روش درم ابریژن یا میکرودرم استفاده کنید

شما با متخصصی که این روش را انجام می دهد مشورت خواهید کرد.

در یک مشاوره پوست، شما اهداف خود، خطرات و مزایای روش و نوع بیهوشی مورد استفاده را بحث خواهید کرد. همچنین می توانید دستورالعمل هایی را برای قبل و بعد از عمل جراحی و همچنین عکس هایی “قبل از عمل” بگیرید تا بعداً با نتایج خود مقایسه کنید.

در روش میکرودرم ابریژن هم مشاوره مشابه درم ابریژن است اما در مورد بیهوشی و خطرات کمتر صحبت می شود زیرا این روش ساده تر است.

 • ۲۴ تا ۷۲ ساعت (۱ تا ۳ روز) قبل از درمان از Retin-A یا سایر کرم های لایه بردار استفاده نکنید.
 • حداقل یک هفته قبل از درمان از کرم ها / اسپری های برنزه کننده یا برنزه کردن با آفتاب خودداری کنید
 • در صورتی که اخیراً جراحی لیزر کرده اید و یا از Accutane استفاده کرده اید با پزشک خود مشورت کنید.
 • افرادی که اخیراً اقدام به لایه برداری شیمیایی یا سایر روش ها مانند تزریق کلاژن کرده اند، باید دو تا سه هفته قبل از انجام میکرودرم ابریژن صبر کنند.
 • بیماران احتمالی همچنین باید از انجام اپیلاسیون یا برنزه کردن پوست برای چند هفته قبل از درمان با میکرودرم ابریژن خودداری کنند.
 • قبل از هر بار درمان برنامه ریزی شده، صورت و گردن خود را با یک پاک کننده بدون روغن و صابون بشویید.

 

مراقبت های بعد از درم ابریژن و میکرودرم ابریژن:

شما بلافاصله پس از درم ابریژن قرار برنامه زمانی جلسه بعدی خود را می گیرید.
 
 • ۴۸ ساعت پس از عمل الکل مصرف نکنید.
 • به مدت یک هفته از مصرف آسپرین یا هر نوع محصول حاوی آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید.
 • سیگار نکشید.
 • به مدت سه تا شش ماه از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.

مراقبت بعد از میکرودرم ابریژن برای شفافیت و جوانسازی پوست 

مراقبت های بعد از انجام میکرودرم ابریژن چه هستند؟ با اینکه میکرودرم ابریژن روش تهاجمی نیست، با این حال پوست شما بعد از درمان حساس خواهد شد. برای اطمینان از نتایج ایمن و رضایت بخش میکرودرم ابریژن، رعایت کلیه دستورالعمل های زیر مهم است:

 1. بعد از درمان با استفاده از پارچه مرطوب و تونر آبرسانی صورت خود را پاک کنید تا سلولهای مرده پوست از بین برود.
 2. پوست جدید را تمیز و مرطوب نگه دارید. پس از خشک شدن کامل پوست، از یک مرطوب کننده غنی استفاده کنیداگرچه ممکن است مقداری لایه برداری در مناطق تحت درمان ایجاد شود، اما مرطوب کننده به حداقل رساندن این اثر کمک می‌کند. ۴-۶ روز پس از درمان به استفاده از آن ادامه دهید زیرا این کار از لایه برداری بیش از حد جلوگیری می کند.
 3. هر زمان که بیرون می روید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید (حتی اگر یک روز ابری باشد). این مهم است زیرا میکرودرم ابریژن باعث افزایش حساسیت به نور می شود.
 4. حداقل یک هفته بعد از درمان میکرودرم ابریژن خود را در معرض آفتاب قرار دهید تا از ایجاد اشباع اشعه ماورا بنفش (اشعه UV) در اثر افزایش رنگدانه یا آسیب رساندن به پوست و باعث کند شدن بهبود می شود جلوگیری کنید.
 5. با نوشیدن آب فراوان و خوردن میوه و سبزیجات با محتوای آب زیاد، خود را هیدراته نگه دارید.
 6. از خراشیدن یا برداشتن محل درمان خودداری کنید.
 7. پس از عمل حداقل از مواد شیمیایی سخت استفاده نکنید و پوست خود را مالش یا برنزه نکنید.
 8. حداقل تا دو هفته پس از درمان از اپیلاسیون صورت، استفاده از کرم های موبر، الکترولیز، IPL یا هر روش لیزر دیگر خودداری کنید.
 9. در صورت لزوم ممکن است از کرم های ضدالتهاب یا کمپرس سرد استفاده کنید.
 10. از یک پاک کننده ملایم استفاده کنید.
 11. بیمارانی که کاملاً نمی توانند از قرار گرفتن در معرض آفتاب جلوگیری کنند، باید از ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنند.
 • بهمدت ۲۴-۴۸ ساعت پس از درمان ازداروهای گلیکولیک، آلفا هیدروکسی، بتا هیدروکسی، رتینول، بنزیل پراکسید یا آکنه موضعی استفاده نکنید.
 • شما می توانید محصولات رتینوئیدی تجویزی (Retin A، Renova، Tretinoin، Avita، Alustra یا مارک های دیگر از Tretinoin و سایر محصولات تجویز شده رتینوئید (Adapalene، Avage، Differin، Tazorac، Tazarotene) را ۳ – ۷ روز پس از آخرین درمان با میکرودرم یا طبق دستورالعمل تکنسین خود از سر بگیرید.

اگر یک دوره درمان دارید، هیچ یک از این محصولات را استفاده نکنید تا زمانی که آخرین جلسه میکرودرم ابریژن پزشکی خود را انجام دهید.

در صورت بروز هرگونه عارضه نادر مانند تاول زدن، عفونت، بلافاصله با مطب دکتر خود تماس بگیرید.

آیا می توان میکرودرم در منزل انجام داد؟

در حالی که تعدادی از اسکراب ها و ابزارهای تمرکز روی میکرودرم برای خرید در دسترس هستند، کارشناسان می گویند شما باید سعی کنید از منابع معتبر خرید کنید و در صورت امکان به معامله واقعی خود پایبند باشید. ویکتوریا لوئیس، متخصص زیبایی پزشکی در Tribeca MedSpa در نیویورک می گوید: “من درمان حرفه ای را توصیه می کنم، زیرا همیشه نتایج بهتری ارائه می دهد و اغلب از ایمن ترین روش ها خواهد بود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید