آشنایی با کره فندق و کره بادام زمینی

nutella. - آشنایی با کره فندق و کره بادام زمینی

آشنایی با کره فندق و کره بادام زمینی

فندق و بادام زمینی یکی از طعم دهنده‌های محبوب برای ساخت انواع شکلات‌ها به شمار می روند. از این دو مغز خوراکی کره تهیه می شود که در ادامه به خواص آن ها می پردازیم:

کره فندق علاوه بر داشتن انرژی بالا، اسیدفولیک زیادی هم دارد. فندق به‌خصوص برای خانم‌های باردار که نیاز به دریافت اسیدفولیک بالا دارند، مفید است. اسید فولیک به شکل گیری مغز و ستون فقرات جنین کمک می‌کند. کره فندق، پروتئین بالایی ندارد. یعنی کره فندق به‌تنهایی معمولاً قادر نیست شما را برای مدت طولانی سیر نگه دارد و ترجیحا بهتر است که همراه غذاهای غنی از پروتئین مصرف شود (البته اگر قصد سیر شدن به مدت طولانی دارید).

مطلب مرتبط: خواص فندق و تاثیر شگفت انگیز آن بر سلامت بدن

کره بادام زمینی از قدیمی‌ترین و رایج‌ترین کره‌های گیاهی در جهان است. در کشورهای غربی مدت‌هاست که کره بادام زمینی به‌عنوان یک صبحانه رایج خورده می‌شود. ساندویچ کره بادام زمینی، وعده‌ غذایی ایده آلی به‌خصوص برای دانش آموزان می باشد که انرژی مورد نیاز برای آغاز یک روز به شکل چربی، قند و پروتئین در اختیارشان می‌گذارد.

مطلب مرتبط: فواید بادام زمینی برای سلامت بدن

nut butter lifestyle 696x490 - آشنایی با کره فندق و کره بادام زمینی

البته امروزه روش‌های دیگری هم برای مصرف بادام زمینی وجود دارد مثل خوردن بادام زمینی با تکه‌های سیب یا حتی کرفس و سبزیجات! مهم‌ترین ویژگی کره بادام زمینی سیر کنندگی آن است که به دلیل وجود فیبر و همچنین چربی و پروتئین آن است. کره بادام زمینی بر خلاف شکلات و غذاهای شیرین سطح قند خون را به یک باره افزایش نمی دهد.

در نتیجه انرژی بدن تقریباً تا چند ساعت در یک سطح مشخص باقی می‌ماند. یعنی با خوردن کره، دیگر از گرسنگی که معمولاً در طول روز احساس می‌کنیم، خبری نخواهد بود.بادام زمینی یکی از غنی‌ترین منابع پروتئین در میان دانه‌ها و مغزهاست. تنها دو قاشق غذاخوری کره بادام زمینی حاوی حدود 7 گرم پروتئین است.

برای بهرمندی از رژیم غذایی آنلاین دکتر رویا خادمیان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

رژیم غذایی اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید