اثرات درمانی پروتئین وی (Whey) برای بدن 

114507 - اثرات درمانی پروتئین وی (Whey) برای بدن 

اثرات درمانی پروتئین وی (Whey) برای بدن

در چند تحقیق و آزمایش انجام شده در خصوص پروتئین وی (Whey) مشخص گردید که این پروتئین در کاهش خطر ابتلا به سرطان، مبارزه با ویروس ایدز یا همان HIV ، افزایش قدرت ایمنی بدن، کاهش استرس، کاهش کلسترول، افزایش سطح سرتونین در داخل مغز ، افزایش عملکرد کبد در افرادی که به نوعی از بیماری هپاتیت رنج می برند، کاهش فشار خون و افزایش عملکرد فیزیکی بدن موثر است. یکی از تأثیرات بارز پروتئین وی توانائی افزایش گلوتاتیون  (Glutathione) (GSH) آن می باشد. GSH به طور قطع مهمترین آنتی اکسیدان محلول در آب است که در بدن یافت می شود.

GSH  سه پپتیدی است که از آمینواسیدهای ال سیستین ، ال گلوتامین و گلیسین تشکیل شده است. از آنجائی که GSH به عنوان یک ماده شناخته شده ضروری برای ایمنی بدن ، اکسید کننده استرس و حفظ سلامتی بدن می باشد کاهش آن با بسیاری از بیماری ها در ارتباط است. پروتئین وی جایگاه خاصی در رژیم غذایی افراد دارد. یکی از علائم دیگر کاهش GSH در ورزشکاران بروز سندرم تمرین زدگی می باشد. بنابراین این احتمال وجود دارد که استفاده از پروتئین وی در جلوگیری از این سندرم و یا به حداقل رساندن آن بسیار مفید باشد.

مطلب مرتبط: رژیم پروتئین چیست ؛ آیا رژیم پروتئین سبب لاغری می شود؟

941869624 talab ir - اثرات درمانی پروتئین وی (Whey) برای بدن 

بعضی از فواید پروتئین وی به شرح زیر است :

  1. افزایش توده ی عضلانی بدن (به سبب سهولت در جذب برای بدن می شود)
  2. کاهش وزن بدن به خصوص چربی های بدن
  3. افزایش قدرت ایمنی بدن به وسیله افزایش مقدار گلوتاتیون GSH
  4. جلوگیری از سرطان
  5. کمک به فعالیت سلول های لنفوسیت T که نقش مهمی در پاسخ ایمنی بدن دارند و در نتیجه کاهش تحلیل بافت های بدن در طی بیماری و افزایش سطح سلامتی و سرعت بخشیدن به روند بهبودی بدن بعد از بیماری

به منظور بهره مندی از رژیم غذایی آنلاین دکتر رویا خادمیان میتوانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید:

دریافت رژیم غذایی اینترنتی دکتر رویا خادمیان

دیدگاهتان را بنویسید