بهترین مواد غذایی که مانند مسکن عمل می‌کنند

176467 - بهترین مواد غذایی که مانند مسکن عمل می‌کنند

بهترین مواد غذایی که مانند مسکن عمل می‌کنند

برخی مواد غذایی به دلیل خواصی که دارند می‌توانند همانند یک مسکن طبیعی عمل کنند. شاید شما هم از جمله افرادی باشید که برای مقابله با درد سراغ دارو‌های مسکن می‌روید. با این حال، باید بدانید هیچ داروی شیمیایی وجود ندارد که عوارض جانبی نداشته باشد.

ظهور علامت درد در بدن نشانه یک بیماری است. از این رو، بهتر است برای تشخیص بیماری به پزشک مراجعه کنید. برخی مواد غذایی می‌توانند مانند دارو‌های مسکن عمل کرده و درد را تسکین دهند که مهمترین این مواد غذایی شامل موارد ذیل می‌شود:

۱زنجبیل

از دیربار از زنجبیل به عنوان یک گیاه دارویی استفاده گسترده‌ای می‌شده است. زنجبیل خاصیت ضد تهوع و تسکین دهنده معده دارد. یکی از خواص بی نظیر این گیاه مبارزه با درد‌هایی مانند درد مفاصل، روماتیسم و گرفتگی‌های دردناک عضلات رحم در دوران قاعدگی است. مطالعات نشان می‌دهد کپسول زنجبیل همانند دارو‌هایی مثل ایبوپروفن می‌تواند درد‌های دوره قاعدگی در زنان را تسکین دهد.

۲بلوبری

این میوه خوشمزه دارای سطح بالایی از ریز مغذی‌های گیاهی است که می‌تواند به مبارزه با التهابات و کاهش درد کمک کند. گرچه هم اینک فصل این میوه نیست، اما بلوبری یخ زده هم دارای خواص فراوانی است. دیگر میوه‌های دارای آنتی اکسیدان و پلی فنول‌ها مانند پرتقال و توت فرنگی دارای خواص مشابه بلوبری در تسکین درد هستند.

۳تخم کدو

تخم کدو یکی از بهترین منابع منیزیم است که می‌تواند موجب تسکین درد‌های میگرنی شود. همچنین تحقیقات نشان داده است منیزیم می‌تواند مانع از ابتلا به پوکی استخوان شده و در صورت وقوع، درمانی برای آن باشد. از سوی دیگر، منیزیم می‌تواند سبب توقف گرفتگی شبانه عضلات پا گردد.

۴زردچوبه

تحقیقات متعدد اثبات کرده است زردچوبه می‌تواند با التهابات بدن مبارزه کرده و به مانند یک مسکن طبیعی عمل کند. مطالعات پژوهشگران نشان می‌دهد مصرف زردچوبه در افرادی که مبتلا به روماتیسم و آرتروز هستند، موجب کاهش درد آن‌ها شده است. همچنین زردچوبه عوارض جانبی دارو‌های شیمیایی را نیز در این افراد نداشته است.

از دیگر مواد غذایی مفید برای تسکین درد می‌توان به ماهی سالمون، آلبالو، روغن زیتون، فلفل و نعنا اشاره نمود.

برای بهرمندی از رژیم غذایی آنلاین دکتر رویا خادمیان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دریافت رژیم غذایی اینترنتی دکتر رویا خادمیان

دیدگاهتان را بنویسید