خانم‌ها در بین دوستانشان غذاهای پر کالری می خورند

خانم‌ها با انتخاب غذاهای کم کالری‌تر و کم‌حجم‌تر می‌خواهند به آقایان نشان دهند بیشتر حواسشان به تناسب اندام و وزنشان هست. درحالی‌که در جمع خودشان چنین دغدغه‌ای ندارند و با خیال راحت تر غذا می‌خورند.

خانم‌ها در بین دوستانشان غذاهای پر کالری می خورند

زمانی که خانم‌ها با آقایان غذا می‌خورند غذاهایی انتخاب می‌کنند که کم کالری است اما در جمع خودشان در قید و بند این چیزها نیستند و غذاهای پرکالری‌تر نوش جان می‌کنند. این گفته نتیجه پژوهش دکتر یونگ از دانشگاه مک مستر همیلتون در اونتاریو می‌باشد.

گروه دکتر یونگ رفتار دانشجوهای سه کافه‌تریای بزرگ دانشگاهی را مورد بررسی قرار دادند. تنوع منوهای این کافه‌تریاها زیاد بوده و دانشجوها در گروه‌های مختلفی مشتری این مکان‌ها بوده‌اند.

بعد از بررسی‌های متعدد مشخص شد خانم‌ها زمانی که با یک آقا غذا می‌خورند غذاهای کم کالری‌تری نسبت به زمانی که در جمع خودشان هستند انتخاب می‌کنند.

خانم‌ها در بین دوستانشان غذاهای پر کالری می خورند

محققان مشاهده کردند زمانی که یک خانم در گروه متشکل از آقا و خانم غذا می‌خورد باز هم غذاهای کم کالری‌تری انتخاب و صرف می‌کند. بر عکس زمانی که همین خانم در یک جمع زنانه غذا می‌خورد غذاهای چرب‌تر و پرکالری‌تری مصرف می‌کند.
بعد از بررسی‌های متعدد مشخص شد خانم‌ها زمانی که با یک آقا غذا می‌خورند غذاهای کم کالری‌تری نسبت به زمانی که در جمع خودشان هستند انتخاب می‌کنند

خانم‌ها در بین دوستانشان غذاهای پر کالری می خورند

به عقیده‌ی محققان، تولیدکنندگان مواد غذایی توجه زیادی به علایق و عادت‌های غذایی خانم‌ها دارند و مواد غذایی با اندازه‌های کوچک تر مخصوص آن‌ها تولید می‌کنند. یا بیشتر واژه‌هایی مانند رژیمی یا لایت و غیره بیشتر به هدف جذب مشتری‌های خانم تولید می‌شود.

به عقیده‌ی محققان این پژوهش، خانم‌ها با انتخاب غذاهای کم کالری‌تر و کم‌حجم‌تر می‌خواهند به آقایان نشان دهند بیشتر حواسشان به تناسب اندام و وزنشان هست. درحالی‌که در جمع خودشان چنین دغدغه‌ای ندارند و با خیال راحت تر غذا می‌خورند.

دیدگاهتان را بنویسید