رژیم آب درمانی چیست ؟

امروزه اغلب مردم به دنبال روش‌هایی برای لاغری هستند ولی صبر کافی برای رژیم‌هایی طولانی را ندارد. به همین دلیله که رژیم آب درمانی بین مردم طرفدار زیادی پیدا کرده. متخصصان هر کدام با افزایش برخی مواد غذایی و تغییر بعضی نکات باعث به وجود آمدن انواع متنوعی از این رژیم شدند که در ادامه به بررسی آن‌ها میپردازیم.

رژیم آب درمانی یا واتر فست چیست؟

رژیم آب درمانی یا واتر فست چیست؟

در مورد رژیم آب درمانی نظراتی متفاوت و حتی متناقض وجود داره. در مخالفت با آن به این موضوع اشاره میشه که این رژیم به دلیل حذف کامل کالری مانند ریاضت کشیدن میباشد و نتایج آن با برگشت فرد به روال سابق وزن کم شده برمیگرده. این دسته رژیم آب را جزو رژیم‌های ناسالم و پرخطر میدونند.

در سمت دیگر برخی معتقدند این رژیم، برنامه غذایی مناسبی برای سم زدایی بدنه. مصرف یک دوره چند روزه آب میتونه در پاکسازی کبد موثر باشد. سموم ذخیره شده در صفرا به دلیل مصرف زیاد مواد غذایی چرب میتونه در دوره رژیم از بین میره و صفرا تصفیه خواهد شد. نوشیدن آب ولرم قبل از صبحانه می‌تواند تاثیر زیادی بر این سم زدایی داشته باشد.

رژیم آب درمانی چیست؟

همانطور که می دونین داشتن اندام خوب و ایده آل یکی از ویژگی هاییه که هر کسی رو می تونه بکشونه به سمت رژیم های لاغری. امروزه به دلایل مختلفی مثل کم شدن تحریک و یا مصرف بیش از اندازه فست فود ها افراد بیشتر دچار چاقی شدن و در نتیجه گرایش به سمت رژیم های لاغری هم بیشتر شده.

امروزه رژیم های لاغری متنوعی وجود داره که برنامه های غذایی مختلفی رو توصیه میکنن. یکی از رژیم های لاغری که اخیرا مورد توجه قرار گرفته، رژیم های تک بعدیه، مثل رژِیم سیب، رژیم لبنیات و رژیم آب درمانی. در میان رژیم های تک بعدی رژیم آب درمانی از بقیه معروف تره، علتش هم اینه که تاثیر بیشتری روی افزایش متابولیسم بدن داره.

شاید الان براتون سوال پیش بیاد که اصلا افزایش متابولیسم به چه معنیه؟ در یک تعریف کلی افزایش متابولیسم به معنی افزایش سوخت و ساز بدنه. افزایش سوخت و ساز بدن زمانی اتفاق میافته که میزان سوختن چربی ها و تبدیل اونها به انرژی مورد نیاز بیشتر صورت بگیره.

و هم چنین:

احتمالا الان دیگه متوجه شدین که افرادی که دچار اضافه وزن یا چاقی هستن به این خاطره که مواد غذایی وارد شده به بدن تبدیل به انرژی نمیشه و به صورت بافت چربی ذخیره میشه. حالا علت ها هم می تونه مختلف باشه و همه به دلیل کمبود آب بدن نیست و اصلا واقعا اگر بدن نیاز به آب داشته باشه یا کمبود داشته باشه علائم تشنگی به سرعت ظاهر میشه و ما مجبور میشیم آب بخوریم.

اما آیا زیاد آب خوردن می تونه باعث افزایش در متابولیسم بدن بشه؟ خوب یک علتش میتونه این باشه که زمانی که هر چیزی در بدن اضافه باشه، سیستم های بدنی سعی می کنن اون رو جمع آوری و دفع کنن و همین خودش باعث مصرف انرژی میشه.

و یکی دیگه ار علت ها اینه که مولکول های آب در مسیر های چرخه متابولیسمی مثل زنجیره انتقال الکترون قرار دارن و در نتیجه افزایش مولکول های آب باعث افزایش سرعت چرخه میشه. خوب این دلایلی بود که توجیح کننده ی رژیمی مثل رژیم آب درمانیه. اما برای اینکه بیشتر در مورد ابعاد مختلف این رژیم اطلاعات داشته باشین بهتره توی این مقاله با ما همراه باشین تا مطالب زیر رو بررسی کنیم.

تاثیرات آب درمانی برای لاغری شکم

همانطور که میدونید چربی سوزی در سرتاسر بدن اتفاق میافتد نه در بخشی خاص. ولی به دلیل حجم زیاد سلول‌های ذخیره کننده چربی در ناحیه شکمی، در رژیم‌هایی که تمرکز بر چربی سوزی دارند نمود آن در ناحیه شکم بیشتره. رژیم آب درمانی نیز با حذف چربی و کالری مصرفی باعث میشه بدن مجبور به استفاده از ذخایر چربی شود. با کاهش حجم سلول‌های چربی میتونید شاهد لاغری شکم خود شوید.

از اولین نمودهای رژیم آب درمانی، از بین رفتن چربی شکم و کم شدن اندازه دور شکمه. با این رژیم به سرعت و در زمانی کوتاه چربی سوزی انجام میشه ولی باید مراقب باشید که بعد از اتمام دوره رژیم با متعادل نگه داشتن کالری روزنه و انجام ورزش، اجازه ندید که دوباره چربی‌ها برگردند.

ساختار سلول های چربی به این صورت است که بعد از ساخته شدن با افزایش میزان چربی برای ذخیره، حجم آن‌ها افزایش پیدا میکنه و بعد از چربی سوزه از حجم این سلول‌ها کاسته میشه ولی از بین نمیره. به همین دلیل حتی بعد از چربی سوزی امکان بازگشت دوباره توده‌های چربی با مصرف بالای کالری روزانه و عدم تحرک لازم، وجود داره.

برای مطالعه : رژیم سم زدایی چیست ؟

انواع رژیم های لاغری با آب

انواع رژیم های لاغری با آب

این رژیم بر پایه نوشیدن آبه اما در برخی موارد به نسبت نیاز بدن و تشخیص متخصص مواردی به این رژیم اضافه میشه. علاوه بر آن با توجه به اینکه این رژیم اغلب دوره زمانی کوتاهی داره، از نظر زمانی هم به چند دسته تقسیم میشه.

باید توجه داشته باشید که رژیم آب درمانی از جمله رژیم‌های دشواره و باید پیش از انتخاب آن به شرایط بدنی خود توجه کنید. هرچه قدرت بدنی شما کمتر یا میزان وزنی که میخواهید از دست بدهید کمتره سعی کنید بازه‌های طولانی‌تر و یا رژیم‌های ترکیبی آب با یک ماده غذای دیگر را انتخاب کنید. در ادامه به معرفی و بررسی چند نمونه از آن‌ها میپردازیم.انواع رژیم های لاغری

رژیم آب درمانی سه روزه

رژیم آب درمانی در حالت عادی میتونه بین 1 تا 3 روز باشه. بهتره این رژیم را از کمترین زمان شروع کنید. و اگر میخوایید این رژیم را طولانی‌تر ادامه بدیدحتما با پزشک متخصص مشورت کنید.

این رژیم شباهت زیادی به روزه دارد با این تفاوت که از افطار و سحری خبری نیست. این رژیم شاید سخت و غیر ممکن به نظر برسد ولی راهکارهایی برای آماده سازی بدن برای این شرایط وجود دارد که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.

بهتره به آرامی سراغ رژیم بروید و ابتدا با حذف شکر یا برخی وعده های غذایی خود را برای رژیم اصلی شروع کنید. برای مثال میتونید در هفته اول فقط وعده صبحانه را حذف کنید. در هفته دوم هر دو وعده صبحانه و ناهار و در هفته سوم علاوه بر حذف دو وعده ذکر شد وعده شام را محدود کنید. حالا شما آماده شروع رژیم آب درمانی هستید..

رژیم آب درمانی 7 روزه

رژیم 7 روزه

بعد از طی کردن رژیم 3 روزه اگر تصمیم دارید این رژیم را ادامه بدید میتونید نوع یک هفته‌ای آن را امتحان کنید. توجه داشته باشید همانطور که قبلا هم گفتیم باید برای این تصمیم ابتدا با یک پزشک مشورت کنید.

برای انجام این رژیم باید بدانید که هر فرد سالم باید در طول روز حدود 9 الی 13 فنجان آب مصرف کند. در واقع برای بانوان این میزان حدودا 2/2 لیتر و برای آقایان 3 لیتره. شما هم برای انجام رژیم خود می‌توانید از همین میزان آب استفاده کنید. سعی کنید از میزان ذکر شده خیلی بیشتر آب مصرف نکنید. البته سعی کنید آب مصرفی را در طول روز به طور مساوی پخش کنید.

در طول رژیم ممکنه دچار احساس گرسنگی شدید شوید و این آزار دهنده خواهد بود. برای مقابله با این حس می‌توانید وقتی گرسنه میشید یک یا دو لیوان آب بنوشید و سپس کمی استراحت کنید. این کار به طور معمول موجب از بین رفتن حس گرسنگی خواهد شد. البته برای دور کردن دهن خود از فکر غذا و گرسنگی میتونید در زمان استراحت خود به مدیتیشن بپردازید.

رژیم آب درمانی 40 روزه

این روش آخرین مرحله از رژیم آب درمانی آب درمانیه و بالطبع سخت‌ترین آن‌هاست. اما باید به یاد داشته باشید که هیچوقت مدت زمان رژیم را بیشتر از این نکنید. دوره‌های 40 روزه در اغلب متد‌های معنوی و مذهبی جهان به عنوان بهترین زمان برای ایجاد تغییرات یا اصلاح رفتار معرفی میشه.

روش این رژیم هم مانند دو مورد قبلیه با این تفاوت که افزایش بازه زمانی آن سختی رژیم را چند برابر میکنه. برای موفقیت شما در این رژیم و بدست آوردن بهترین نتیجه، چند نکته برای شما آورده ایم تا در این راه به شما کمک کند.

مراحل:

مراحل آب درمانی

• باید توجه کنید که تا اتمام دوره رژیم هیچ ماده غذایی جامدی مصرف نکنید چرا که این کار باعث فعال شدن دوباره سیستم گوارش شده و از بین رفتن تاثیرات رژیم شما میشه. در ازای مواد غذایی جامد تنها مجازید از مایعاتی مانند آب یا آب میوه‌های طبیعی استفاده کنید.
• مخصوصا در روزهای ابتدایی رژیم از انجام فعالیت‌های بدنی شدید خودداری کنید تا وقتی که بدن شما با وضعیت جدید سازگاری پیدا کند.

• پس از اتمام رژیم فورا شروع به خوردن غذاهای جامد و سنگین نکنید. با غذاهای مایع و سبک مثل فرنی یا سوپ شروع کنید و بعد از آن به تدریج موادی مثل گوشت را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.
• در طول رژیم حتما وضعیت فشار و قند خون خود را چک کنید.

با رعایت این نکات و اراده قوی می‌توانید دوره رژیم خود را به اتمام برسانید اما باید بعد از پروسه رژیم هم مراقب برنامه غذایی خود باشید تا اثرات مثبت رژیم از بین نروند.

در اینجا بخوانید: رژیم آمریکایی چیست؟

رژیم آب و سیب

رژیم آب و سیب

از بین انواع رژیم ها یکی از شناخته شده ترین‌ها، رژیم آب و سیبه. این رژیم کم انرژی جایگزین مناسبی برای رژیم سخت بدون کالری نوشیدن آبه. در این برنامه غذایی شما قادر به مصرف هر میزان از آب و میوه‌های کم کالری مانند سیب هستید.

این رژیم هم مانند دیگر انواع رژیم ها در بازه‌های زمانی کوتاه انجام میشه.
نتیجه این رژیم را میتونه به سرعت در آب شدن چربی‌های ناحیه شکم دید. در این رژیم سیب جای وعده‌های غذایی را پر میکنه که باعث می‌شود از نظر ذهنی فشار کمتری روی شما باشد.

همچنین با مصرف سیب و رسیدن کالری به بدن، شما کمتر دچار حس گرسنگی خواهید شد. نباید تاثیر ذهن بر رژیم‌های غذایی و موفق شدن در انجام آن‌ها بسیار مهم است پس این روش میتونه به خوبی ذهن شما را برای ادامه رژیم غذایی مجاب کند.

رژیم آب و عسل

از دیگر نمونه‌های ساده شده رژیم آب درمانی، می‌توان به رژیم آب و عسل اشاره کرد. در این روش نیز مانند آب و سیب است تنها با این تفاوت که عسل جایگزین میوه میشه. برخلاف تصور عموم که عسل را مثل قند و شکر تنها به عنوان منبع کربوهیدرات میشناسند، عسل علاوه بر قند دارای مواد معدنی و ویتامین‌های مناسب برای بدنه.

یکی از مشکلات این رژیم تامین نشدن مواد ضروری بدن است که میتونه با افزودن عسل به این رژیم این مواد را برای بدن فراهم کرد. به جز مواد معدنی عسل دارای پروتئین، فیبر، قند و ویتامین‌هایی مثل نیاسین، ریبوفلاوین، ویتامین C و ویتامین B6. همچنین مواد معدنی آن شامل فسفر، سدیم، روی، آهن و کلسیم.

با رژیم آب درمانی چند کیلو کم می‌کنیم؟

با این رژیم چند کیلو کم می‌کنیم؟

کاهش وزن این رژیم سریع و بیشتر در ناحیه شکم محسوسه اما اندازه آن به بدن فرد بستگی دارد و در مواردی حتی ممکن است کاهش وزن چندانی دیده نشود. اما به طور معمول این رژیم تاثیر زیادی بر وزن دارد و علاوه بر آن به دلیل اصلاح برنامه غذایی بعد از رژیم هم کاهش وزن ادامه خواهد داشت.

کیا رژیم آب درمانی گرفتن؟

این رژیم بیشتر برای افرادیه که خواستار اصلاح برنامه غذایی و سم زدایی بدنشان هستند. البته به دلیل سریع بودن نمود آن، این رژیم در بین افرادی که میخواد در مدت زمان کوتاه به وزن ایده‌آل خود برسند طرفداران زیادی داشته است.

دسته‌ای از افراد که از بیماری‌هایی مثل دیابت نوع دو و یا کبد چرب رنج میبرند طرفداران این رژیم هستند چرا که با سم زدایی بدن در طی این رژیم، اصلاح برنامه غذایی خود و روی آوردن به مصرف غذاهای سالم میتونند از عوارض ناشی از بیماری خود در امان باشند و تا حتی تا حد زیادی آن را درمان کنند.

آب عضو جدا نشدنی از رژیم سلبریتی ها

بسیاری از سلبریتی‌ها برای کاهش وزن و مدت زمان کوتاه به سمت رژیم‌های بسیار سخت کشیده میشند-. اما نقش مصرف آب در اغلب رژیم‌ها پررنگ است. همچنین جنیفر لوپز و بیانسه در مصاحبه‌های خود درباره رژیم لاغری خود گفته اند که آب یک ضد اشتهای فوق العاده است و مصرف آن برای جلوگیری از مصرف کالری زیاد در حفظ تناسب اندام کمک خواهد کرد.

پیشنهاد های زیبا: رژیم کرب سایکلینگ + توضیحات و نمونه برنامه رایگان

رژیم آب درمانی در طب سنتی چگونه است؟

 این رژیم در طب سنتی چگونه است؟

مصرف آب در طب سنتی جایگاه بالایی دارد و در درمان بسیاری از بیماری‌ها و حتی به عنوان جزء مهمی از برنامه غذایی روزانه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این رژیم در طب سنتی به عنوان یک درمان طبیعی، موثر و سریع برای پاکسازی جسم، افزایش اراده فرد، درمان مشکلات اعصاب و روان و اغلب بیماری های لاعلاج شناخته می‌شود.

در این طب میزان مصرف آب را به نسبت جنسیت، سن فرد، وزن و حتی سرد یا گرم بودن فصل؛ بین 2 تا 4 لیتر تعیین کرده اند. در اوایل این رژیم با بار سفید روی زبان و کاهش اشتها روبرو خواهید شد و در روزهای آخر رنگ زبان شما به مرور قرمز خواهد شد و اشتهایتان نیز باز خواهد گشت.

طب سنتی پیشنهاد میده از سه روز پیش از شروع رژیم کارهایی برای آمادگی بدن انجام بدید. روز اول قبل از خوردن صبحانه و پیش از خواب، 2 قاشق خاکشیر با یک قاشق عسل و 5 قاشق عرق سه دانه شفا را در یک لیوان آب گرم ریخته و میل کنید. در روز سوم برای ناهار و شام تنها سوپ بخورید.

هم چنین:

قبل از خوابیدن یک مسهل قوی مثل سقز خام یا دم کرده سنا و گل سر و عناب بخورید تا روده‌ها کاملا پاک شوند و شما را در طول رژیم دچار مشکل نکنند.

البته نکاتی مشترک بین طب سنتی و مدرن در رابطه بااین رژیم وجود دارد. برای مثال هر دو معتقدند پیش از شروع رژیم باید با انجام یک برنامه غذایی سبک و به مرور کم کردن کالری دریافتی، بدن را برای رژیم آماده کند.
علاوه بر آن هر دو طب معتقدند این رژیم برای همه مناسب نیست و ممکنه عوارضی برای افراد با بنیه بدنی ضعیف یا برخی بیماری‌ها داشته باشد

از همه مهم‌تر هم در پزشکی مدرن و هم طب سنتی رعایت یک رژیم سالم و سبک بعد از اتمام رژیم واجب است. این باعث میشه هم وزن کاهش یافته برنگردد و هم تاثیرات مثبت این رژیم بر سلامت انسان تثبیت شود.

میزان نیاز مردان و زنان به آب متفاوت است اما هر دو برای سلامتی و تناسب اندام به نوشیدن آب کافی نیازمند هستند.

تاثیرات رژیم آب درمانی

تاثیرات رژیم آب درمانی

همانطور که در قسمت قبل هم گفتیم، اساس رژیم آب درمانی بر افزایش متابولیسم بدنه اما به کلی تاثیرات مختلفی در بدن داره در اینجا به بعضی از اون ها اشاره می کنیم.

آب میتونه به عنوان ضد اشتهای طبیعی عمل کنه. طبیعتا زمانی که آب زیادی میخورین معده شما پر از آب میشه و دیگه نمی تونین غذا بخورین و یا اگر گرسنه بشین مقدار کمتری غذا می خورین. البته باید توجه کنین که این حالت موقتیه و زمانی که آب از معده خارج بشه قاعدتا دوباره احساس گرسنگی میکنین و باید دوباره آب بخورین یا غذا. ولی طرفدارن این رژیم می گن خوردن یک لیوان آب قبل از غذا باعث میشه کمتر غذا بخورین.

آب باعث افرایش کالری سوزی در بدن میشه. البته در مورد این موضوع قبلا صحبت کردیم. و علت اون رو هم گفتیم. ولی اینجا هم باید توجه کنین که کالری سوزی آب موقتیه و این به معنی این نیست که شما با خوردن یک لیوان آب اضافه تر کل روز رو کالری سوزی دارین.

هم چنین:

آب به حذف کردن سموم و مواد اضافه در بدن کمک می کنه. این هم ادعای کاملا درستیه ولی قسمت بد قضیه اینه که آب در حذف مواد، زیاد انتخابی عمل نمی کنه و همانطور که سرعت حذف سموم و مواد اضافی رو افزایش میده، همانطور هم سرعت حذف مواد مغذی رو افزایش میده و در نتیجه این می تونه باعث کمبود مواد مغذی و ویتامینی در بدن بشه.

آب برای سوختن چربی های بدن نیازه. بله این جمله کاملا درسته. چون اگر شما یک نگاهی به مسیر های متابولیسمی چربی در بدن بندازین می بینین که برای سوختن و یا به اصطلاح علمی تبدیل هر واحد چربی به اجرای سازندش دو مولکول آب مصرف میشه و در نتیجه اگر آب بیشتر در دسترس باشه سوختن چربی ها زودتر صورت میگیره.

اما به شرطی اصلا چربی سوزی خواهیم داشت که بدن نیاز به انرژی داشته باشه. یعنی اگر بدن نیاز به انرژی نداشته باشه چه در حضور آب و چه غیر حضور آب چربی سوزی نداریم. پس بهتره بگیم آب تنها روند چربی سوزی رو افزایش میده.

چگونه با آب خوردن لاغر شویم؟

چگونه با آب خوردن لاغر شویم؟

همانطور که در قبل اشاره کردیم، نوشیدن آب از طریق افزایش متابولیسم بدن باعث کاهش وزن میشه. طرفداران این رژیم لاغری میگن علاوه بر اینکه نوشیدن زیاد آب یکی از روش های آب درمانیه، همچنین توجه به اینکه چه موقع و چطور آب بخوریم هم مهمه. در نتیجه توجه به نکات زیر رو ضروری می دونن.

مقدار آبی رو که می نوشین رو مشخص کنین و سعی کنین روزی حداقل 8 لیوان آب رو بخورین.
قبل از اینکه احساس تشنگی کنین آب بخورین، اینطوری مسیر متابولیسمی بدنتون همیشه فعال میمونه.
آب رو به صورت سرد و یا مقداری یخ زده بنوشین، چرا که در این صورت بدن انرژی صرف گرم کردن آب میکنه و این خودش باعث لاغری میشه.

هنگام صبح:

صبح ها موقع پا شدن از خواب قبل از صبحانه، حتما یک لیوان آب رو بنوشین، این کار باعث شادابی و سلامت دستگاه گوارش میشه.
به جای نوشابه های گازدار و آب میوه ها فقط آب ساده استفاده کنین.

هر زمان که قصد داشتین آب میوه مصرف کنین، اون رو با آب قاطی کنین و حجمش رو دو برابر کنین.
اگر در حال استفاده از رژیم آب درمانی هستین حتما روزانه مقداری میوه و سبزیجات مصرف کنین.

انواع رژیم های آب درمانی

این رژیم را میتوان هم به صورت تکی و هم با رژیم های تک بعدی دیگر همراه کرد و به این ترتیب نتیجه بهتری گرفت در اینجا دو نوع از این رژیم رو بررسی می کنیم.

رژیم آب درمانی: روزه آب

این رژیم کمی عجیب به نظر میاد، ولی اگر کسی واقعا قصد کاهش وزن با این رژیم رو داره باید شرایط اون رو رعایت کنه. به این صورت که در طول روز چیزی جزء آب نباید بخورن و میزان آب مصرفی باید کمتر از 8 لیوان نباشه.

رژیم آب درمانی : خوردن آب و سیب

 رژیم آب درمانی : خوردن آب و سیب

به دلیل ناکافی بودن آب به عنوان منبع کالری در طول روز برخی متخصصین توصیه می کنن میوه های کم کالری چون سیب رو هم باهاش همراه کنیم و به این وسیله هم رژیم رو رعایت کرده باشیم و هم زیاد دچار کمبود مواد غذایی نشیم.

رژیم آب درمانی سه روزه

این رژیم، یک رژیم کوتاه مدت در جهت دفع مواد سمی و زائد از بدنه. برخی اوقات بدن نیازمند به اصطلاح ریست شدنه، و استفاده از آب میتونه گاهی اوقات تنها راه حل دفع کردن این مواد از بدنه.

رژیم آب درمانی چهل روزه

این روش یکی از روش های موثر کاهش وزنه که به این صورته که افراد به مدت 40 الی 45 روز روزه آب میگرن و فقط در طول روز آب مینوشن. بسیاری اعتقاد دارن با این روش علاوه بر کاهش وزن موثر، سموم و مواد زائد کاملا از بدن خارج میشن و بدن کاملا سلامتی خودش رو به دست میاره. باید توجه داشته باشین که سه روز قبل از شروع این رژیم حتما یک سری نکات رو رعایت کنین که شامل :

بعد از بلند شدن از خواب و قبل از صبحانه یک لیوان خاکشیر بنوشید.
در وعده ی نهار و شام فقط سوپ بخورین.
قبل از خواب مواد مسهل بخورین مثل انجیر و یا روغن هایی مثل کرچک و غیره…

در طول روز های رژیم هم روزانه فشار خونتون رو اندازه بگیرین. اگر قراره این رژیم رو تو زمستون بگیرین حتما لباس های گرم بپوشین تا دچار افت دمای بدن نشین. به گفته ی افرادی که این رژیم را داشته اند، 6 روز اول سخت ترین روزا های رژیمه و بع از اون راحت تر میشه.

رژیم آب درمانی در طب سنتی

طب سنتی به عنوان یک روش درمانی در جهت تنظیم حالت های بلغمی و صفراوی در بدن کار میکنه. استفاده از آب به عنوان یک نوشیدنی خنثی کاربرد فراوانی در طب سنتی داره.

البته استفاده از آب به صورت تکی در درمان های طب سنتی زیاد به چشم نمی خوره، چون متخصصین طب سنتی معتقدند ورود هر ماده به بدن، علاوه بر اینکه باعث خارج کردن سموم از بدن میشه باید همراه با اضافه کردن یک سری مواد به بدن باشه تا بدن از سطح تنظیمات خودش خارج نشه. برای همین آب در طب سنتی برای نوشیدن دمنوش های مختلف به کار میره.

با رژیم آب درمانی چند کیلو کم می کنیم؟

مطالعات علمی تا به امروز در مورد این موضوع صورت نگرفته، ولی طبق گزارشات که وجود داره گفته میشه این رژیم باعث کاهش وزن نیم کیلو تا یک کیلو در هفته میشه. البته متخصصین تغذیه تاکید دارن که اگر در کنار این رژیم افراد از فعالیت های ورزشی داخل استخر هم استفاده کنن، خیلی اثر گذاری بالاتری در کاهش وزن داره و زودتر به نتیجه میرسن. علاوه بر اینکه به سلامت جسمی شون هم کمک بیشتری می کنه.

تجربیات آب درمانی

برای این منظور تجربیات یکی از کاربرها که مورد توجه قرار گرفته رو بررسی میکنیم. یک خانم 48 ساله که 85 کیلو وزن دارد. گزارشات روزانه این خانم به این صورته:

هفته اول استفاده از این رژیم احساس بیحالی همراه با سر گیجه داشتم و نخوردن غذا خیلی برام اذیت کننده بود، ولی احساس سبک شدن و کاهش وزن رو احساس می کردم بخ طوری که در پایان هفته که خودمو وزن کردم از 84 به 73 کیلو رسیده بودم.
هفته دوم مقداری برام ساده تر شده بود ولی بازم مقاومت کردن برابر غذا نخوردن سخت بود.

تجربیات آب درمانی

زمان هایی که خیلی احساس کمبود انرژی وسرگیجه داشتم مقداری عسل رو با آب قاطی می کردم و می خوردم. در پایان هفته وقتی وی ترازو رفتم از 73 به 71 کیلو رسیده بودم.

هفته ی سوم چون دیگه خیلی احساس کمبود مواد غذایی داشتم، مقداری آب میوه و یا آب سبزیجات هم مصرف می کردم و همین باعث شده بود که این رژیم برام راحت تر باشه در پایان این هفته هم وقتی خودم رو وزن کردم 68 کیلو شده بودم
هفته چهارم هم سعی می کردم برای اینکه نتیجه بهتری بگیرم چایی سبز هم بخورم که تاثیر واقعا خوبی داشت و از 68 کیلو به 64 رسیدم و برام خیلی راضی کننده بود.

کیا رژیم آب درمانی گرفتن؟

به دلیل مزایای جالبی که داره این رژیم مورد توجه افراد زیادیه. به طوری که می بینیم هم بین مردم عادی و هم افراد مشهور طرفداران زیادی داره. مهمترین مزیت این رژیم هم تاثیر اون در دفع مواد سمی بدنه، و به همین خاطر آدم های مختلف رو به سمت خودش جذب میکنه.

خلاصه مقاله

در مجموع باید گفت رژیم آب درمانی یک رژیم کوتاه مدت و دشواره که تنها در حالتی جزو رژیم‌های سالم قرار میگیرد که تمامی جوانب را بسنجید و همه نکات ذکر شده درباره این رژیم را رعایت کنید. این رژیم باعث کاهش وزن فوری و کم شدن چربی شکم میشه. همچنین نقش بسزایی در زمینه سم زدایی بدن دارد.مطالعه >>منابع<<

دیدگاهتان را بنویسید