نکاتی درباره چگونگی خرید مکمل غذایی

خلاصه ایی بر خرید مکمل غذایی

در این مقاله برای شما در مورد فواید مکمل غذایی به نکاتی اشاره می شود و همچنین به معرفی چند مکمل غذایی مفید و عالی که نیاز های بدن را برطرف میکند خواهیم پرداخت و البته در مورد خرید مکمل غذایی و چگونگی قیمت های موجود در بازار هم صحبت خواهیم کرد .

 

مکمل غذایی چیست؟

مکمل غذایی محصولی است که حاوی ترکیبات مغذی است که به منظور کامل کردن رژیم غذایی مصرف می شوند.  در واقع ترکیبات غذایی در این محصولات شامل : ویتامین ها، مواد معدنی ،گیاهان دارویی و غیر دارویی ، اسید های آمینه هستند که باید به صورت قرص، کپسول، پودر و یا مایع هم مصرف شوند و هیچوقت به صورت تزریقی  به بدن وارد نمی شوند .

 

چرا باید مکمل غذایی استفاده کنیم ؟

بسیاری از افراد به دلایل مختلفی از جمله کمبود وقت و یا کم حوصلگی در تغذیه خود اختلال ایجاد می کنند و پس از مدتی بدن این افراد دچار کم خونی ، کمبود ویتامین ، کمبود کلسیم و مشکلات مفاصل و استخوان ، فقر مواد معدنی و مواد مغذی می شود، بسیاری از این افراد با علائمی که از کمبود این نوع مواد معدنی و ویتامین ها روبرو می شود متوجه کمبود های بدن خود می شوند.

اما راه حل چیست ؟!

مکمل غذایی در گروه مواد غذایی قرار می گیرد ولی از دسته داروها به حساب نمی آید پس یکی از راه حل هایی که به افراد در جلوگیری از ابتلا به کمبود مواد مغذی کمک می کند این است که از مکمل های غذایی به صورت هفتگی و یا روزانه استفاده کنند .

 

چگونگی قیمت و خرید مکمل غذایی:

متاسفانه قیمت های متفاوتی در بازار برای مکمل های غذایی وجود دارد که بهتر است شما عزیزان حتما به برند و شرکت وارد کننده مکمل های غذایی  از نظر اعتبار و استانداردهای لازم توجه کنید .

 

چگونگی قیمت و خرید مکمل غذایی:

 

استاندارد های لازم برای خرید مکمل غذایی:

مکمل های غذایی باید دارای برچسب باشند که اطلاعات کامل مکمل بر روی این برچسب درج می شود که شامل موارد زیر می­باشد:

  1. نام توضیحی محصول که بیان کننده « مکمل » بودن آن است.
  2. نام و محل تولید ، بسته­ بندی و پخش.
  3. لیست کامل ترکیبات موجود در مکمل غذایی مربوطه.
  4. محتویات خالص محصول.

علاوه بر این هر مکمل غذایی ، باید برچسب تغذیه ­ای بهصورت پانل « واقعیت­های تغذیه­ ای» داشته باشد. بر روی این برچسب  باید تمام ترکیبات غذایی موجود در آن توضیح داده شود.

یکی دیگر از نکات مهم در بسته های مکمل غذایی تاریخ تولید و انقضا می باشد که حتما باید روی آن درج شود .

 

از چه مکان هایی مکمل غذایی خریداری کنیم؟

یکی از مهم ترین مسائلی که حتما باید به آن توجه داشته باشید این است که مکمل غذایی را حتما از داروخانه تهیه بفرمایید، زیرا ممکن است مکمل هایی که در بازار عرضه میشود به صورت قاچاق باشند که یا ارزش غذایی ندارند و یا ارزش غذایی آنها پایین میباشد و در بعضی از موارد هم حاوی مواد خطرناک و مضری هستند که آسیب های جدی را به بدن وارد می کنند ، پس حتما به  مکانی که از آن مکمل خریداری می کنید دقت داشته باشید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید