خاکشیر و لاغری و آنچه باید برای لاغری با خاکشیر بدانید

در این مطلب به روش های به کارگیری خاکشیر برای لاغری می پردازیم. افرادی که اضافه وزن دارند در کنار رژیم های لاغری و ورزش می توانند از بعضی گیاهان و ادویه هایی که در کاهش وزن نقش دارند استفاده کنند. خاکشیر یکی از خوراکی هایی است که از آن در تهیه شربت در فصول گرم استفاده می شود. خواص خاکشیر دارای مزیت های دارویی و درمانی زیادی مانند ادرار آوری، از بین بردن اسهال، از بین بردن کرم های روده و معده، قطع تب شدید، درمان التهابات کلیه، ترمیم زخم ها، از بین بردن ناراحتی های پوستی و آکنه می باشد. همچنین گفتنی است که خاکشیر در از بین بردن اسهال خونی و ترشحات زنانه کاربرد زیادی دارد. مصرف خاکشیر و لاغری رابطه مستقیم با یکدیگر دارند.

خاکشیر یکی از گیاهان مفید با خواص درمانی زیاد می باشد که در باغ ها و صحرا به صورت خودرو می روید، برگهای گیاه خاکشیر زرد رنگ بوده و دارای بریدگی های زیادی می باشد، این گیاه از تیره گیاهان شب بو می باشد.

خاکشیر و لاغری

از خاکشیر و لاغری در طب سنتی بسیار صحبت شده است. به طور کلی گیاهان و ادویه هایی دارویی مانند فلفل قرمز، چای سبز و دارچین برای کاهش وزن مفید می باشند. جالب است بدانید که نحوه استفاده از خاکشیر ممکن است روی اثر آن بر بدن متفاوت باشد. از خاکشیر آسیاب شده می توان برای از بین بردن اسهال استفاده کرد. مصرف خاکشیر به همراه شربت سکنجبین برای درمان مشکلات صفراوی است.

برای لاغری با خاکشیر توصیه می شود که مقدار یک قاشق غذا خوری خاکشیر را شسته و در یک لیوان آب ولرم حل کرده و با شکر شیرین کنید. از این نوشیدنی هر روز صبح ناشتا میل کنید. استفاده از این نوشیدنی در طولانی مدت به کاهش وزن کمک می کند. علاوه بر کمک به لاغری با خواص زیادی که دارد در حفظ سلامت بدن نیز موثر است.

خاکشیر و لاغری

کاهش ضعف

بسیاری از افرادی که از رژیم های سخت لاغری استفاده می کنند ممکن است دچار ضعف بدن در طی روز شوند. برای کاهش ضعف می توانید مقداری خاکشیر و آب عسل را مخلوط کرده و مورد استفاده قرار دهید. برای تهیه آب عسل کافیست که در یک لیتر آب مقدار یک کیلو عسل را جوشانده، حین جوش آمدن آب و عسل مقداری کف روی آن بوجود می آید که باید آن را بردارید و بعد از سرد شدن مورد استفاده قرار دهید. نکته ایی که باید به آن توجه داشته باشید این است که حرارت باعث از دست رفتن بخشی از خواص عسل می شود با این حال ترکیباتی در آن باقی می مانند که با مخلوط شدن با خاکشیر در درمان ضعف جسمی موثر است.

خواص خاکشیر برای دستگاه گوارش

از فواید خاکشیر می توان به تقویت دستگاه گوارش اشاره کرد. خاکشیر اگر به همراه آب سرد مصرف شود به عنوان قابض عمل کرده و در از بین بردن اسهال موثر است. برای درمان یبوست می توان از خاکشیر به همراه آب جوش استفاده کرد.

خاکشیر در لاغری

همچنین خاکشیر کمک زیادی به کارکرد بهتر دستگاه گوارش می کند؛ دستگاه گوارش از جمله مهمترین عوامل تاثیر گذار در لاغر شدن و لاغر ماندن افراد می باشد؛ حال در صورتی که معده و روده تان به خوبی کار کند، در نتیجه بدن شما راحت تر کاهش وزن پیدا خواهد کرد، ضمن اینکه سلامتی تان نیز حفظ شده و از بسیاری از بیماری های روده و معده در امان می باشید. از این رو در صورتی که هر صبح به صورت ناشتا یک قاشق غذا خوری خاکشیر را بعد از شستن در یک لیوان آب ولرم حل کرده و بنوشید، بعد از مدتی می توانید تاثیر این نوشیدنی را بر حل بسیاری از مشکلات گوارشی خود ببینید.

اضافه وزن با خاکشیر

یکی از مزایای خاکشیر علاوه بر کمک به کاهش وزن، کمک به افزایش وزن نیز می باشد. همانطور که در ابتدا ذکر شد نحوه استفاده از خاکشیر در تاثیر آن بر بدن متفاوت است. به عنوان مثال برای چاق شدن با خاکشیر لازم است که ابتدا مقداری خاکشیر را شسته و در آب ولرم حل کرده و اجازه دهید چند ساعت بماند. سپس صبح ناشتا مقداری شیر به آن اضافه کرده و میل کنید. استفاده از شیر همراه خاکشیر نقش زیادی در افزایش وزن دارد و استفاده از این روش به مدت چند هفته می تواند چند کیلو به وزن شما اضافه کند.

خاکشیر برای از بین بردن سموم بدن

طب سنتی به منظور پاکسازی کبد، مصرف خاکشیر را مفید می داند، از این رو می توانید صبح ها، دو قاشق غذا خوری خاکشیر را داخل دو لیوان آب بجوشانید و بعد از ولرم شدن این نوشیدنی را به صورت ناشتا بنوشید و بعد از حدود نیم ساعت از خوردن آن صبحانه تان را میل کنید.

خاکشیر برای لاغری شدن

ترکیب خاکشیر به همراه شربت سکنجبین صفرا زدا می باشد و با آب جوش به حالت ضد بلغمی در می آید، ضمن اینکه خاکشیر با ترنجبین خاصیت ضد سودایی پیدا می کند.

موارد منع مصرف خاکشیر

افرادی که دارای طبع سرد هستند باید از مصرف خاکشیر خودداری کنند، زیرا ممکن است موجب ابتلا به بیماری های ناشی از طبع سرد همچون آرتروز و روماتیسم شوند، از این رو باید در هنگام مصرف خاکشیر احتیاط کرد و این قبیل افراد باید خاکشیر را به همراه عرق نعناع و عسل میل کنند. همچنین افراد دارای ورم و زخم معده باید مصرف خاکشیر را محدود نمایند.

منبع : آرگا

برچسب :
رژیم لاغری

دیدگاهتان را بنویسید